שתף קטע נבחר

רופא חזר לבקר אחרי 7 שנים ונעצר כמשתמט

רופא שיניים שעזב את ישראל בגיל 17 ומתגורר באוסטרליה הגיע לארץ כדי לעלות לקבר סבתו. כאשר נחת בנתב"ג - הוא נעצר ונשלח לכלא 4, משום שלא הסדיר את אי-גיוסו

רופא השיניים נשלח לכלא 4. צעיר בן 24 המתגורר באוסטרליה נעצר לאחרונה לאחר שנחת בשדה התעופה בן גוריון, בחשד להשתמטות מצה"ל. הצעיר שעזב את הארץ ביחד עם הוריו כאשר היה בן 17, הועבר לכלא 4 שבצריפין.

 

נלחמים במשתמטים:

 

הצעיר הגיע לישראל בסך הכל כדי לפקוד את קבר סבתו ואין לו כל כוונה להישאר בארץ לאורך זמן. באוסטרליה שם למד רפואת שיניים במשך 4 שנים, ממתינים לו אשתו ובנו בן העשרה חודשים בלבד.

 

הרופא הגיע לארץ במוצאי שבת וכאשר עבר את ביקורת הדרכונים הודיעו לו בשדה התעופה כי הוא עצור בגין אי שירות בצה"ל. האיש שחשב בתחילה, כי מדובר בבדיחה הבין תוך זמן קצר שזו המציאות עמה הוא חייב להתמודד. בצה"ל החליטו, למרות הנסיבות המעט מוזרות של המקרה הזה, לא לוותר לרופא, כאשר הפרקליטות הצבאית הגישה נגדו כתב אישום.

 

על פי האישומים שהוגשו נגד הצעיר, הוא היה אמור להתגייס במרס 2005 ולמעשה נחשב משתמט עד יום מעצרו. על פי צה"ל הוא נעדר משירות צבאי במשך לא פחות מ-1,348 ימים. בתביעה הצבאית טוענים, כי הצעיר עזב את הארץ מבלי שהסדיר את הנושא מול צה"ל ולכן הוא נחשב משתמט לכל דבר.

 

העצור במצב נפשי קשה

בצה"ל דרשו להאריך את מעצרו של האיש עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בינתיים, מוחזק הרופא האוסטרלי בכלא 4 ועל פי גורמים בכלא הוא נמצא במצב נפשי קשה וממרר בבכי.

 

עורך דינו יבגני יעקובוב, אמר בדיון שהתקיים היום בבית הדין הצבאי ביפו כי אין לעצור את הצעיר ליותר ממספר ימים, במהלכם יתבררו נסיבות הפרשה.

בנוסף, ציין עורך הדין את מצבו הנפשי הקשה של מרשו. השופטת סא"ל יפעת תומר, קבעה כי לפי שעה יישאר הרופא במעצר עד יום רביעי הבא.

 

בתום הדיון אמר עו"ד יעקובוב ל-ynet כי מרשו עזב את הארץ בגיל 17, לאחר שהוריו ירדו מהארץ והוא הצטרף אליהם. "כעת מבקשים ממנו לשאת באחריות לעניין על אף שאין לו קשר למדינה וכל חייו מתנהלים באוסטרליה", הוא הסביר, "מצבו הנפשי מדאיג מאוד ואני מקווה שהרשויות יתחשבו במקרה חריג זה ויתנו מענה ראוי, הן למצבו הנפשי והן לנסיבות המעצר בכלל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
לא חשב שישפט כחייל. אילוסטרציה
צילום: דובר צה"ל
עו"ד יעקובוב
צילום: ירון ברנר
מומלצים