שתף קטע נבחר

ההסתדרות תכריז היום על סכסוך עבודה כללי

עופר עיני מגיב לטענות האוצר כי רשת הביטחון הפנסיונית תעלה מיליארדים: "הצענו רשת ביטחון שלא תעלה אגורה". ההסתדרות תשקול גם את האפשרות להשבתה רחבה במיוחד של המשק, הכוללת גם את המגזר הפרטי

ל-ynet נודע כי ההסתדרות מתכוונת להכריז על סכסוך עבודה כללי גם במגזר הפרטי. משמעות הצעד היא שאם תפרוץ שביתה כללית במשק, היא עלולה לכלול גם את מפעלי התעשייה, הבנקים וחברת בזק.

 

ההסתדרות תתכנס הבוקר (יום א') על מנת להכריז על סכסוך עבודה כללי במשק, במחאה על סירובה של הממשלה לפרוש "רשת ביטחון" לחסכונות הפנסיה של הציבור.

 

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, הכחיש אתמול בשיחה עם ynet את טענת האוצר, לפיה הענקת רשת ביטחון פנסיונית תעלה למדינה סכומים שקשה לעמוד בהם. לדברי עיני: "האוצר אומרים כל פעם משהו אחר - פעם 35 מיליארד, פעם 20 מיליארד, פעם הרבה יותר ופעם מעט.

 

אנחנו מציעים רשת ביטחון שבכלל לא אמורה לעלות כסף בשלוש השנים הקרובות, כיוון שלפי הצעתנו חסכונות הפנסיה של חוסכים מבוגרים יקבלו אופציה להקפאה לשלוש שנים. אם הבורסה תחזור לעלות המדינה לא תפסיד גרוש, ואם הבורסה תמשיך לרדת - הכסף ישולם רק בעוד שלוש שנים. בכל מקרה, האוצר עדיין לא מוכן לדון איתנו בנושא, ולכן לא ברור על איזה סכומים מדובר - אנחנו מוכנים לדון על הסכומים".

 

באוצר טוענים שאף מדינה לא העניקה רשת ביטחון כזו

 

"באוצר מתעלמים מכך שרוב מדינות המערב התערבו בשוק בצורה הרבה יותר אגרסיבית, כולל הלאמה של גופים פיננסיים וביטוח של פיקדונות בבנקים. קצבאות הזקנה בחו"ל גבוהות הרבה יותר, ובכלל - האוצר הוא האחרון שצריך לדבר על התבוננות במתרחש בחו"ל".

 

האם זה לא חוסר אחריות להשבית את המשק דווקא בתקופה כזו?

 

"מי שחסר אחריות הוא האוצר. האנחנו מדברים על רשת ביטחון כבר חודשיים, היה מספיק זמן לדון בדברים ולגבש תוכניות, ואפשר היה לחסווך הרבה נזקים וגם למנוע כול חשש לשביתה".


פורסם לראשונה 22/11/2008 16:41

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף רביץ , משרד הבטחון
"באוצר לא עקביים". עיני
צילום: אסף רביץ , משרד הבטחון
מומלצים