שתף קטע נבחר

AIG: תוכנית סיוע חדשה בסך 150 מיליארד דולר

הממשל האמריקני הודיע על תוכנית חדשה, שתחליף את התוכנית הקודמת שעלותה עמדה על 123 מיליארד דולר, על מנת לסייע לענקית הביטוח האמריקנית

הממשל האמריקני יחלץ את חברת הביטוח הגדולה בארה"ב, AIG, באמצעות תוכנית סיוע חדשה, שעלותה תעמוד על 150 מיליארד דולר. מדובר בתוכנית החילוץ הגדולה ביותר אי פעם שניתנה לחברה פרטית. 40 מיליארד דולר מתוך הסכום יוקצו להלאמה חלקית של ענקית הביטוח. 

 

 

הפעולה, עליה הודיעו אתמול (ב') הפדרל ריזרב ומשרד האוצר האמריקני, ננקטה לאחר שהתברר שתוכנית החילוץ הישנה, אותה הציע הממשל ל-AIG בספטמבר בעלות של 123 מיליארד דולר, לא תספיק על מנת לייצב את החברה. יחד עם זאת, העריכו נציגי ה"פד" כי הכסף יוחזר למשלמי המסים האמריקנים.

 

40 מיליארד הדולרים שיוקצו להלאמה חלקית של החברה יילקחו מתוכנית החילוץ בת 700 מיליארד הדולרים, שאישר הקונגרס האמריקני לפני מספר שבועות. מדובר בסכום כסף הראשון מתוך התוכנית שאינו מיועד לבנקים.

 

כחלק מהתוכנית החדשה, יפחית ה"פד" את ההלוואות הזמינות ל-AIG מ-85 מיליארד דולר ל-60 מיליארד דולר, אך יחליף חבילת הלוואות נוספת לחברה, שעלותה עמדה על 37.8 מיליארד דולר, בחבילת סיוע בת 52.5 מיליארד דולרים.

 

משרד האוצר, המפקח על תוכנית החילוץ, הבטיח עד כה להעביר 250 מיליארד דולר לבנקים שונים, בתמורה לבעלות משותפת. עד היום, כספי הסיוע שניתנו ל-AIG הגיעו מהפדרל ריזרב בלבד, ולא ממשרד האוצר. לענקית הביטוח פעילות ביותר מ-130 מדינות, ובמאזניה רשומים נכסים בסך של טרילון דולר. 


פורסם לראשונה 10/11/2008 20:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התוכנית הקודמת לא הועילה
צילום: רויטרס
מומלצים