שתף קטע נבחר

ח"כ מרגי מש"ס: בקדימה, מי שלא לבן - לא קיים

הקרב בין ש"ס לקדימה מתחמם. יו"ר הסיעה, ח"כ יעקב מרגי, יצא בהתקפה על יועציה של לבני והשווה אותם לתועמלנים בתקופה הנאצית: "מי שציירו את החרדים כסחטנים גדלו בבית הגידול של מי שציירו יהודים כעכברים"

פרסום ראשון: יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יעקב מרגי, יצא בצהריים (יום א') בהתקפה מדהימה בחומרתה על מפלגת השלטון, והשווה את התנהלות היועצים במטה הבחירות של קדימה לזו של התועמלנים בתקופה הנאצית. בכנס פעילים סגור בהרצליה, אמר מרגי: "האסטרטגים של קדימה היו מתקבלים להיות חברי כבוד בכל מערכת עיתון באירופה, בשנות ה-30 של המאה הקודמת". הדברים נודעו ל-ynet.

 

לדברי מרגי, "נשאר רק לדמיין איך נראות הקריקטורות בעיתון של קדימה, המבטאות את המסרים היוצאים מלשכת יושבת הראש שלהם. מי שציירו את החרדים כסחטנים גדלו בבית הגידול של מי שציירו יהודים כעכברים". הוא הוסיף ואמר כי "היום אנחנו מבינים מה היתה כוונתם האסטרטגים לפוליטיקה אחרת. הם התכוונו לפוליטיקה לבנה. לשיטתה של קדימה והאסטרטגים שלה, מי שלא לבן הוא לא קיים. ולבטח אם הוא שחור".

 

יו"ר סיעת ש"ס השווה בין קדימה למפלגת שינוי, שאחרי תקופה קצרה בממשלה, נחלה תבוסה בבחירות לכנסת. "אני מתפלא על אלה שאומרים עליהם שהם האסטרטגים הטובים במדינה. היתה כבר מפלגה אחת שנקטה שיטות תעמולה מהחמורות ביותר ונעלמה מעל המפה, כי הציבור הוקיע אותה והקיא ממנה - כנראה שקדימה תגמור כמו שינוי. אולי כדאי היה עליהם לבחור את הסיסמה 'קדימה לשינוי' ואז כל עם ישראל היה מבין במה דברים אמורים".

 

מרגי התייחס להכרזותיה של יו"ר קדימה, ציפי לבני, לפיהן "לא תמכור את המדינה לחרדים". הוא פנה לפעילים ואמר: "אני שואל אתכם, אנחנו יכולים להרשות לעצמנו בציבוריות הישראלית מפלגה שכזאת? הבורות של אנשי קדימה במקורות ישראל מזכירה את הבורות של אנשי שינוי. השאלה אם זו בורות או רשעות. בשינוי זה היה רשעות וקדימה מצמצמת את הפער לעבר שינוי".

  

יו"ר סיעת קדימה, ח"כ ישראל חסון, אמר בתגובה: "אני ספרדי מכבד מצוות ויודע שדרך ארץ קדמה לתורה, ואני חבר בקדימה. הייתי שמח שח"כ מרגי ומפלגתו יטיפו לאהבת חינם באותו להט שהם מתבטאים ביממה האחרונה נגד אחיהם לכנסת ישראל".

 

ח"כ יוחנן פלסנר מקדימה אמר כי "אין מקום לאמירות כאלה - לא מפי אזרח ובטח שלא מאיש ציבור שמכהן כיו"ר סיעה בכנסת. קדימה היא מפלגה פלורליסטית הפתוחה לכולם, מכל קצות הקשת הפוליטית ומכל קצות החברה. מפתיע לשמוע אמרה כזאת מהנהגת תנועת ש"ס שאינה מאפשרת לנציגי כל הזרמים להשתייך אליה". הוא קרא לכל המפלגות לא להתלהם ולאמץ קו שקול וענייני במהלך מערכת הבחירות".

 

מוקדם יותר תקפה לבני את התבטאויותיו של המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שטען כי "המורים החילונים הם חמורים". לבני אמרה, כי "שמעתי מה ש"ס אומרים על החינוך, והם רוצים את תיק החינוך", אמרה. "אני יודעת איך זה יראה בידיים שלהם ואני אומרת לא. יש מי שייתן להם, אני לא. מי שרוצה שהחינוך יהיה בידיים של ש"ס, שלא יבחר בי".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ מרגי. השווה לתעמולה הנאצית
צילום: אתר הכנסת
השרה לבני. "לא מוכרת"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים