שתף קטע נבחר

המדינה: הוסכם עם מועצת יש"ע על העתקת מגרון

על-פי התוכנית, שהוצגה בתשובת המדינה לבית המשפט העליון, עולה כי המאחז הבלתי חוקי יועתק לתחומי היישוב אדם. לטענת המדינה, יו"ר מועצת יש"ע הודיע כי החלופה מקובלת עליו

האם המאחז מגרון יועבר למקום אחר בהסכמה? פרקליטות המדינה הגישה היום (ב') הודעה לבית המשפט העליון, בה נכתב כי נמצאה חלופה חדשה להעתקת המאחז - שכונה חדשה על אדמות מדינה בתחום המוניציפאלי של היישוב אדם. בנוסף נכתב בהודעה כי יו"ר מועצת יש"ע הודיע לפני כשבועיים למשרד הביטחון, כי החלופה עליה הוחלט מקובלת על המועצה וכי היא תפעל לקידומה ולהוצאתה לפועל ללא דיחוי.

 

בהודעת הפרקליטות נכתב כי הוצאתה לפועל של התוכנית להעתקת מגרון דורשת ביצועם כדין של מספר מהלכים - ובהם צעדים תכנוניים כגון הכנת תוכנית מפורטת וכן חתימת חוזים מתאימים. עוד נכתב בבקשה כי נדרש אישור של הדרג המדיני באשר למיקומה המדויק וגודלה של השכונה החדשה, ובאשר לתנאים אחרים הקשורים בהקמתה, בהתחשב בהתחייבויות המדיניות והבינלאומיות של המדינה.

 

לטענת נציג הפרקליטות, עו"ד ענר הלמן ממחלקת הבג"צים, לצורך הוצאתה לפועל של התוכנית להעתקת מגרון אל השטח המוניציפאלי של היישוב אדם, מתכננת מערכת הביטחון ליזום הקמה מיידית של ועדת היגוי שבין חבריה יהיו נציגים ממשרד הביטחון, משרד הבינוי והשיכון והמינהל האזרחי.

 

עוד נכתב, כי בנסיבות אלה - לאור ההסכמה עם מועצת יש"ע על העתקת מגרון

ועל מנת לאפשר את השלמת הצעדים הדרושים ליישום המהלך - שר הביטחון, אהוד ברק, יבקש מבית המשפט להתיר לו להגיש הודעת עדכון נוספת בעוד ארבעה חודשים, במסגרתה יהיה ניתן לעדכן את בית המשפט בעניין הליכי התכנון והבנייה והליכי העתקת היישוב ממקומו הקיים.

 

בסוף ההודעה מודגש כי אין מדובר בהעתקה של מגרון בתקופה הקרובה, כיוון שיש צורך לקדם הליכי תכנון ולבצע בנייה בפועל באתר החדש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים