שתף קטע נבחר

האם גלובוס הזהב שוב יבוטל?

איגוד שחקני הטלוויזיה והקולנוע האמריקאי מאיים להחרים את טקס גלובוס הזהב בעקבות סכסוך כספי מתמשך עם האולפנים

האם טקס הענקת פרסי גלובוס הזהב שוב יבוטל בגלל שביתה? אם זה תלוי בס.א.ג, איגוד שחקני הטלוויזיה, הקולנוע ומדיות אחרות – בהחלט כן. בס.א.ג גם יגרמו לביטולם של האוסקר והגראמי אם צריך, הכל בגלל סכסוך מתמשך עם האולפנים הגדולים בנושא שכר.

 

בס.א.ג מתכוונים לצאת לשביתת שחקנים כוללת כמחאה על התרסקות המשא ומתן עם חברות ההפקה הגדולות. אם יצליחו, זאת תהיה הפעם השנייה ברציפות שטקס גלובוס הזהב לא יתקיים. בשנה שעברה הטקס, במסגרתו מעניק תא הכתבים הזרים בהוליווד פרסים בתחום הקולנוע והטלוויזיה, הושבת בגלל שביתת איגוד התסריטאים והפרסים חולקו במתכונת מצומצמת וצנועה של מסיבת עיתונאים. טקס האוסקר, שנערך כחודש אחרי גלובוס הזהב, ניצל בעקבות התקפלות האולפנים כעבור 100 ימי שביתה.

 

איום השביתה הנוכחי צץ בשבת האחרונה (ה-22 בנובמבר), אז התפוצץ המשא ומתן בין ס.א.ג ל-AMPTP התאחדות מפיקי הקולנוע והטלוויזיה. שבירת הכלים אירעה אחרי ארבעה חודשי משא ומתן עם האולפנים שנערך בסיועו של מתווך פדרלי, אותו מתווך שנכשל לפני כשנה בגישור בין האולפנים לאיגוד התסריטאים.

 

כאמור, הסיכוי היחיד של ס.א.ג לכופף את האולפנים הגדולים הוא ביטול טקס גלובוס הזהב על ידי כך שבכירי השחקנים יחרימו אותו ולאיים לעשות את אותו הדבר לטקס האוסקר, חודש אחרי. לא בטוח שהאסטרטגיה הזאת תעבוד באותה הצלחה כמו בשנה שעברה, מפני שלא ברור עדיין האם השחקנים יגייסו תמיכה כמו הכותבים בגלל המצב הכלכלי שהשתנה מאז לרעה.

 

המשבר הכלכלי הוא נדבך נוסף בערימת הצרות שנחתה על תעשיית הקולנוע והטלוויזיה האמריקאית בשנה האחרונה. הוליווד עדיין מלקקת את פצעיה משביתת התסריטאים לפני שנה, שארכה 100 ימים, שיתקה עשרות הפקות של סדרות טלוויזיה, ועלתה לכלכלת לוס אנג'לס נזק שמוערך ב-2.5 מיליארד דולר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שביתת התסריטאים. תזכורת
צילום: איי פי
לאתר ההטבות
מומלצים