שתף קטע נבחר

מומחה: מזוז עשוי להשתכנע בשימוע לאולמרט

פרופ' אריאל בנדור סבור כי השימוע שייערך לראש הממשלה עשוי לסייע לו, כפי שהיה בתיק קצב, אולם בדרך פרקליטיו ייאלצו לחשוף את החומרים שעשויים לשמש אותם במשפט

"הניסיון בפרשת הנשיא קצב מוכיח שהיועץ המשפטי פתוח לשמוע טיעונים משפטיים וגם להשתכנע מהם" - כך אמר הערב (יום ד') ל-ynet פרופ' אריאל בנדור, מומחה למשפט חוקתי מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן.

 

לדבריו, "כאשר מדובר בראש ממשלה מכהן, היועץ המשפטי לממשלה נוקט זהירות מיוחדת לפני שהוא מחליט על העמדה לדין, בשל המשמעויות הפוליטיות. בהחלטה לא נכונה, יכול מזוז להפיל שלטון".

 

היועץ המשפטי לממשלה הודיע מוקדם יותר לאולמרט על החלטתו להעמידו לדין בפרשת "ראשונטורס". בין העבירות המיוחסות לו: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והפרת אמונים. לטענת מזוז, אולמרט רימה את המדינה, את רשויות המס וגופים ציבוריים במה שכינה "הונאה שיטתית לאורך זמן".

 

כעת צפוי ראש הממשלה להגיע לשימוע שייערך בפני מזוז. לדברי בנדור, "שימוע הוא לא רק הזכות והאינטרס של אולמרט, אלא גם אינטרס של הפרקליטות,

שצריכה להיות משוכנעת ב-100% שיש סיכוי סביר להרשעה, גם מבחינת כתב האישום וגם מבחינת המשמעות הציבורית". בנדור הוסיף, כי ייתכן שפרקליטי אולמרט יצליחו לשכנע לוותר על כתב האישום, אך בדרך הם ייאלצו לחשוף את החומרים שעשויים לשמש אותם במשפט.

 

אם בסופו של דבר יוגש כתב אישום נגש אולמרט, מה הסיכוי שלו לצאת זכאי? "הכול תלוי בראיות. מדובר בעבירות חמורות, ששנות מאסר לא מעטות בצדן", סבור בנדור. "עם זאת, יש לזכור כי טרם הוגש כתב אישום נגד ראש ממשלה וכי יש עבירות חמורות, כדוגמת עבירת שוחד שהיא עבירה לא פחות חמורה, שבהן הואשמו אישי ציבור בעבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוניברסיטת חיפה
פרופ' בנדור. "אינטרס של הפרקליטות"
צילום: אוניברסיטת חיפה
מומלצים