שתף קטע נבחר

מח"ש: לא יואשמו שוטרים שהיכו למוות בדואי

שוטרים שניסו להשתלט על סברי גארגווי במהלך קטטה באשקלון, הכו אותו והוא מת מפצעיו כעבור שלושה חודשים. המחלקה לחקירות שוטרים החליטה לסגור את התיק נגדם משום שאי אפשר "להגיע למסקנה ודאית". המשפחה זועמת

המחלקה לחקירות שוטרים החליטה היום (ד') שלא להגיש כתב אישום נגד שני השוטרים החשודים בהכאתו למוות של סברי גארגווי, בן 26, שהיה מעורב בקטטה באשקלון. בניסיון להשתלט עליו הכו אותו השוטרים והוא מת מפצעיו כעבור שלושה חודשים. במשטרה הביעו קורת רוח מהחלטת מח"ש ומשפחתו של גארגווי זועמת.

 

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר, כי "לאחר שנבחנו חומר הראיות ומכלול הנסיבות הרלוונטיות לתיק, לרבות נתיחה פתולוגית של גופת המנוח וחוות דעת שחוברו על-ידי שני מומחים, הוחלט לסגור את התיק מחוסר ראיות מספיקות". במח"ש סבורים כי במקרה זה אין רמת ודאות גבוהה ולכן לא ניתן יהיה להביא להרשעת השוטרים.

 

במהלך החקירה נגבו גרסאות השוטרים ועדויות נוספות ונערכו שחזורים במקום. במח"ש סיפרו כי חברו של גארגווי, שהיה נוכח במקום בעת הקטטה, טען כי הוא הוכה בפנס בראשו במשך מספר דקות. לעומת זאת, שני השוטרים טענו כי היה צורך להשתמש בכוח "אל מול התנגדותו האלימה של המנוח לחיפוש סמים ברכבו".

 

לטענת השוטרים, גארגווי הכה אחד מהם באגרופים בפניו. ממח"ש נמסר כי "על גופו של השוטר החשוד נמצאו סימני חבלה, המתיישבים עם גרסתו כי הוכה באגרופים בידי גארגווי, ומתחת לרכבו של המנוח נמצאה קופסה ובה מספר סוגים של סמים מסוכנים, עובדה המאששת את חשדם של השוטרים". השוטרים טענו כי לא נעשה שימוש בפנס, ולדברי מח"ש לא נמצא פנס כזה.

 

מהנתיחה הפתולוגית של הגופה עולה, כי מותו של גארגווי נגרם על רקע נזק מוחי כתוצאה מהפרעת קצב לב קטלנית שאירעה בעת האירוע. "נראה כי הצטרפות נסיבות שונות, וביניהן חוסר היכולת להכריע בין הגרסאות השונות, הנתונים הפיזיים המיוחדים של המנוח וכן הממצאים בגופו, אינם מאפשרים להגיע למסקנה ודאית".

 

"אם אחי היה יהודי, הם היו בכלא"

במרחב לכיש של המשטרה קיבלו בסיפוק את ההודעה של מח"ש. "כל החלטה אחרת היתה משדרת מסר אחר", אמר קצין במרחב. "מדובר בשוטרים מצוינים ומפקד המרחב גיבה ומגבה אותם. הוא אמר לנו לא פעם שיעשה הכל כדי להגן עליהם מפני כל החלטה". לדברי גורמים במרחב, אחד השוטרים המעורבים אף היה מאובטח מחשש לנקמה נגדו.

 

משפחתו של גארגווי, המתגוררת בכפר הבדואי ואדי אל-נעם, זועמת על ההחלטה. "כל המשפחה בהלם", סיפר ל-ynet ד"ר מנסור גרגאווי, אחיו של סברי. "אם אחי היה יהודי, השוטרים היו נעצרים על היום הראשון. שני השוטרים האלה היו יושבים היום בבית הסוהר, היה מוגש נגדם כתב אישום חמור ביותר וכל התקשורת היתה מסקרת את זה. אבל לא כך המקרה פה".

 

הוא המשיך וסיפר, כי "מח"ש דיברו איתי בטלפון ושאלתי אותם, 'אם אחי היה יהודי, האם השוטרים היו יושבים בבית סוהר עכשיו או בבית?' הם לא ידעו לענות לי. מח"ש נתן יד למשטרה ופשוט חקרו ברשלנות את מותו של אחי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
השוטרים לא יואשמו. אילוסטרציה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים