שתף קטע נבחר

פרקליטי אולמרט: הוא לא נחקר על טענות מזוז

עורכי דינו של רה"מ נדהמו לשמוע על הכוונה להעמידו לדין וטענו, כי מדובר בהחלטה "תמוהה ואף בלתי סבירה". הם מקווים שההחלטה תבוטל לאחר השימוע, ויועצו של אולמרט תוקף: "זה מארב מתוכנן בחסות מערכת אכיפת החוק"

תולים תקוות בשימוע - ותוקפים את היועץ. פרקליטיו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מיהרו להגיב על הודעת היועץ המשפטי לממשלה, לפיה בכוונתו להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בפרשת "ראשונטורס", בכפוף לשימוע. הפרקליטים טענו הערב (יום ד') כי החלטתו של מני מזוז "תמוהה ואף בלתי סבירה".

 

עורכי הדין אלי זהר, נבות תלצור ורועי בלכר טענו, כי "ראש הממשלה נדהם לקרוא

במכתבו של היועץ המשפטי לממשלה פרטים וטענות לגביהם לא נחקר כלל ואשר לא הוצגו לו כלל באף אחת מחקירותיו". הפרקליטים טענו עוד, כי "בניגוד מוחלט לאמור בהודעת היועץ המשפטי לממשלה, לא הוצגה בפני אולמרט בחקירותיו ראיה כלשהי שיש בה לבסס ידיעה ומודעות של ראש הממשלה למעשים הנטענים".

 

חומר החקירה יועמד לרשות עורכי דינו של אולמרט. לטענת עורכי הדין, "היו דברים מעולם והחלטות ראשוניות שהתקבלו על העמדה לדין בוטלו בעקבות טיעונים שהועלו בשימוע". יועץ התקשורת של ראש הממשלה, אמיר דן, נשמע תקיף הרבה יותר. "אחרי שהורידו ראש ממשלה מכהן, ברור מאליו כי במשרד המשפטים לא יכלו להסתפק בשום דבר אחר", טען דן.

 

יועץ התקשורת טען כי הפרקליטות "חטפה מכה קשה" בפרשת מעטפות הכסף,

וכי "בדומה לעדות טלנסקי, גם כעת מציגה הפרקליטות תמונה חד-צדדית נחרצת ושגויה שבהמשך צפויה להיסדק ולקרוס". הוא תקף את מועד פרסום ההודעה ואמר, כי "גם עצם ההודעה ועיתויה מעידה על התנהלות בלתי ראויה.

 

לדבריו, "מדהים איך הם כל-כך נלהבים, שלא יכלו לחכות אפילו זמן קצר מרגע חזרתו של ראש הממשלה מארצות הברית כדי לצאת בהודעות. זה ממש מארב מתוכנן בחסות מערכת אכיפת החוק. לא כך נוהגים בכל אדם ובוודאי שלא בראש ממשלה".

 

היועץ המשפטי לממשלה הודיע מוקדם יותר לאולמרט על החלטתו להעמידו לדין בפרשת "ראשונטורס". בין העבירות המיוחסות לו: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והפרת אמונים. לטענת מזוז, אולמרט רימה את המדינה, את רשויות המס וגופים ציבוריים במה שכינה "הונאה שיטתית לאורך זמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. "נדהם לקרוא"
צילום: AFP
מזוז. "החלטה תמוהה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים