שתף קטע נבחר

בנק לאומי: הפסד של 84 מיליון שקל ברבעון ה-3

זאת, לעומת רווח של כמיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. הבנק סיים את 9 החודשים הראשונים של השנה ברווח של 1.25 מיליארד שקל, קיטון של 55% לעומת התקופה המקבילה

בנק לאומי מפרסם את הדו"חות הכספיים שלו לרבעון השלישי מהם עולה, כצפוי, כי המשק נמצא זה מכבר בהאטה. הבנק סיים את הרבעון השלישי של 2008 בהפסד של 84 מיליון שקל, לעומת רווח של כמיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

 

 

הירידה נובעת בעיקר מגידול בהפרשות לחובות מסופקים (שגבייתם מוטלת בספק) בהיקף של כ-416 מיליון שקל וקיטון בהיקף ההכנסות התפעוליות בהיקף של 369 מיליון שקל כתוצאה מירידת ערך והפסדים בהשקעות בניירות ערך. הבנק נפגע מקריסת הבנק האמריקני ליהמן ברדרס, אליו הוא נחשף בהיקף של כ-100 מיליוון דולר, ונפילת הבנק האמריקני וושינגטון מיוצ'ול.

 

את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיים הבנק ברווח של 1.25 מיליארד שקל, קיטון של 55% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הירידה ברווח נובעת מכמה גורמים עקריים: גידול בהפרשות לחובות מסופקים בהיקף של 927 מיליון שקל, קיטון בהכנסות התפעוליות בהיקף של 775 מיליון שקל, ירידה ברווח מפעולות מימון בהיקף של 463 מיליון שקל, גידול בהוצאות התפעוליות והאחרות בהיקף של 129 מיליון שקל וירידה ברווח מפעולות בלתי רגילות בהיקף של 119 מיליון שקל.

 

חרף המשבר הכלכלי, חל גידול של 4.5% בהעמדת אשראי לציבור לעומת סוף שנת 2007 וזה הסתכם ב-207.5 מיליארד שקלים. בניגוד לציפיות, האשראי לציבור גדל בכ-2.9% במהלך הרבעון השלישי חרף החששות שהבנקים הפסיקו לתת אשראי בתקופה זו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"לית בנק לאומי, גליה מאור
צילום: בן לם
מומלצים