שתף קטע נבחר

הורי אשת השליח: מתפללים ומחכים לגאולה

הוריה של רבקה הולצברג, אשת שליח חב"ד, מתכוונים לטוס עוד היום להודו, "ראשית כדי לקחת את הילד הקטן, משה צבי". אמהּ, הרבנית יהודית רוזנברג, אמרה ל-ynet: "אני ברגעים של תפילה וציפייה לגאולה עכשיו, רגעים קשים"

בבית משפחת רוזנברג בעפולה, שבתם רבקה נמצאת במומבאי עם בעלה - שליח חב"ד - חוששים מאוד לשלומם. אביה של רבקה, הרב שמעון רוזנברג, ואשתו מתכוונים לטוס להודו עוד היום, "ראשית כדי לקחת את הילד הקטן, משה צבי. ומקווים שנשמע בשורות טובות ונוכל גם לפגוש את ריבקי ובעלה". 

 

מתקפת הטרור בהודו - כל הדיווחים ב-ynet

 • הרוגים בפיגוע משולב במומבאי
 • דיווח בהודו: 6 ישראלים מוחזקים בבית חב"ד
 • הורי אשת השליח: מתפללים ומחכים לגאולה
 • "השתלשלנו מחלון המלון באמצעות וילון"

   

  צילום: חב

   

  אמה של שליחת חב"ד, הרבנית יהודית רוזנברג, סיפרה ל-ynet על התחושות הקשות שמלוות אותה: "אני ברגעים של תפילה וציפייה לגאולה עכשיו, רגעים קשים של אמא. שלשום דיברתי איתה בפעם האחרונה, לא דאגתי, לא היו שום סימנים. מה שקרה היה יכול לקרות בכל מקום. אני חושבת שהבניין היה מאובטח. אני רוצה לנסוע להודו להיות קרובה לנכד, לילדים שלי. אנחנו נמצאים בקשר שוטף עם הוריו של גבי שחיים בארה"ב".

    

  כשהיא מספרת על מעשי בתה ובעלה במהלך השנים היא מתמלאת בגאווה: "הם היו עסוקים שם בלארח, להשקות, להיות אוזן קשבת לישראלים שנמצאים שם. פינה חמה של ארץ ישראל. נכון שמבחינתם זאת היתה הקרבה להיות רחוקים מהמשפחה, אך זה מה שעושים שלוחים של חב"ד ברחבי העולם".

   

  מאתמול בשעות הערב, כאשר נודע להם על המתרחש, החלו להתקשר לחברים בארץ ובעולם, בהם שליחים של בית חב"ד והנהלת חב"ד בארה"ב כדי ללקט פירורי מידע. האב שמעון: "מטבע הדברים לא ישנו כל הלילה. אנו נתונים בחרדה גדולה ומקווים לשמוע בשורות טובות. כאשר שמענו שחילצו את הילד נשמנו לרווחה, אולם אנו מודאגים מאוד מצבם של ריבקי וגבריאל".

   

  במשך כל הלילה ניסו ליצור קשר עם קרוביהם, אך לשווא: "אתמול בבוקר שוחחנו איתה בטלפון כמדי בוקר, בשעות הערב, כשהעברתי שיעור קבלה לנשים, אמרו לנו שכדאי שנפתח מיד את הרדיו. ניסינו להתקשר אליהם וליצור קשר באינטרנט, אך כנראה שכל מערך התקשורת קרס. התקשרנו לחדר המצב של משרד החוץ, אך הם לא ידעו לעדכן אותנו בדבר. רק לפנות בוקר עודכנו שהמחבלים מחזיקים בהם כבני ערובה", סיפר האב.   


  בית חב"ד (צילום ארכיון: שטורעם)

   

  לבית המשפחה הגיע גם הרב דוד גרוסמן, שאשתו היא אחותו של אביה של ריבקה: "הערתי את התלמידים בישיבת 'מגדל אור' ופנינו לאלפי תלמידים נוספים ברחבי הארץ שיישאו תפילה לשלומם של ריבקי והרב גבריאל ולשלומם של ששת ישראלים הנוספים הנמצאים בבית חב"ד יחד עימם".

    

  בבית המשפחה נמצאים קרובים וחברים, חלקם מתפללים תהילים ואחרים מנסים לסייע ליהודית ושמעון לארגן את הנסיעה להודו.

   

  בני הזוג הולצברג נמצאים בהודו כבר חמש שנים וקודם לכן היו שליחים של חב"ד בתאילנד. "ידענו שמצבם שם מצוין, גם ביקרנו אותם לפני שלוש שנים. הם היו בקשר צמוד עם אנשי הקונסוליה ואנשי הביטחון, כך שלא היה ממה לחשוש", סיפר אביה של רבקה. 


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  גבריאל ורבקה הולצברג
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  הילד הקטן שחולץ מהבית
  צילום: חב"ד אינפו
  מומלצים