שתף קטע נבחר

צילום: AP

הזוג שנחטף במומבאי איבד בן לפני שנתיים

הגורל רודף את בני הזוג גבריאל ורבקה הולצברג, שליחי חב"ד המוחזקים כבני ערובה במומבאי. רק לפני כשנתיים נפטר בנם הבכור וכעת הם נלחמים על חייהם. הוריה של רבקה יצאו להודו כדי לטפל בנכדם ששוחרר על ידי החוטפים

עוד זה מדבר וזה בא. האסונות לא מפסיקים לפקוד את בני הזוג גבריאל ורבקה הולצברג, שליחי חב"ד שמוחזקים כעת כבני ערובה בבית חב"ד במומבאי. ל-ynet נודע כי רק לפני שנתיים וחצי איבדו בני הזוג את בנם הבכור מנדי בן ה-3. כעת נתון גורלם בידי מחבלים.

 

מתקפת הטרור בהודו - כל הדיווחים ב-ynet

 

בשעות הצהריים יצאו הוריה של רבקה, שמעון ויהודית רוזנברג, להודו כדי לטפל בנכדם משה צבי בן השנתיים, ששוחרר על ידי החוטפים ושוהה בביתו של קצין הביטחון של הקונסוליה הישראלית.

  

בני הזוג, שמתקשים להשיג מידע על גורלם של בתם וחתנה יצאו להודו, כאשר הם מלווים על ידי אנשי זק"א ובשני קרובי משפחה. הם יגיעו לאיסטנבול במטוס פרטי ומשם ימשיכו בטיסה ישירה למומבאי, שם הם צפויים לנחות לפני כניסת השבת.

 

לפני יציאתם לדרך שוחחו ההורים עם קונסולית ישראל בהודו במומבאי אורנה שגיב, שעדכנה אותם כי הילד הקטן מועבר לביתו של קצין הביטחון. ההורים נעזרו ברב דוד יצחק גרוסמן ובקרובים נוספים בכדי לקדם את הוצאת הויזה ומציאת הטיסה להודו. "הם היו צריכים לטוס דרך לונדון ומשם להמשיך להודו, אך אז היו נאלצים לטוס בשבת, ועל כן אירגנתי להם מטוס פרטי שייקח אותם לאיסטנבול", הסביר הרב גרוסמן, "הם צפויים לנחות מחר לפני כניסת השבת ואנו מקווים לבשורות טובות".

 

בבית משפחת רוזנברג נותרו כעת שלוש אחיותיה של ריבקי, שצריכות להתמודד שוב עם המצב הקשה. "ריבקי אומנם גדולה ממני בעשר שנים, אך הקשר ביננו הוא אמיץ וחם", סיפרה האחות חיקי, "אנו נוהגות לשוחח כל העת. יש להם ילד מקסים, ילד של אור ואני מחכה לראות אותו ואותם. אני לא יודעת לחשוב עכשיו, אלו רגעים קשים".

 

לבית המשפחה הגיע ראש עיריית עפולה אבי אלקבץ, שרק לפני זמן קצר ביקש מבני הזוג שיברכו אותו בבית הרבי מלובביץ' בניו יורק כדי שיזכה בבחירות. "עוד לא הספקתי להודות להם כיאות ועכשיו אנחנו מתפללים לשלומם של בתם וחתנם", הוא אמר, "נחזק אותם בכל מה שיידרש ונקווה שהכול יסתיים בשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
בני הזוג הולצברג
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
יהודית רוזנברג ובתה הקטנה
צילום: חגי אהרון
מומלצים