שתף קטע נבחר

עלו ברשת: מילון הסלנג העברי

מילון סלנג מודרני, פודקאסט תיירותי, אתר מתכונים קהילתי, מבחן לשמיעה מוזיקלית, מכת הגולף המדהימה של כל הזמנים ועוד אתרים ששווה להכיר

פייבוריט

מילים כדורבנות – הבלוגר אסף שגיא ליקט במשך שנתיים חידושי לשון מקוריים בעברית, שהמכנה המשותף לרובם הוא התחכום המבני שלהם, וההפנמה של מרכיבים לשוניים וסלנגיים הלקוחים מעולם הטכנולוגיה ומשפות אחרות. את האוסף שלו העלה לרשת במתכונת של בלוג לשוני מרתק, שמשך אליו כמה מהכותבים העצמאיים הטובים ברשת, שתרמו לו עשרות חידושים מקוריים נוספים.

 

כמה דוגמאות: "נקודת האל-חיזור" לפי עודד פוירשטיין היא הרגע הקריטי במערכת יחסים בו אחד הצדדים נכנס ל"מצב ידידותי", והצד השני מפסיק לראות בו בן-זוג פוטנציאלי. "דוגי-סטיילינג" הוא קעקוע על הגב התחתון, שמשעשע את הפרטנר כש"עושים דוגי סטייל", "אזור הדמדומים" הוא אזור הטמפונים והתחבושות ההיגייניות בסופרפארם, "גבר שבגברים" הוא הומו אקטיבי עם חיי מין ערניים מאוד ו"חמודבה" היא מישהי עגלגלה וחמודה. בן יהודה יכול היה רק להתגאות במפעל הפוסט-ציוניסטי הזה, והאקדמיה ללשון העברית נקראת כאן לאמץ בחום לפחות כמה מן החידושים הנועזים. 

 

השימושיה

מקבץ אתרים וקישורים יעילים ששווה להכיר:

 

לחפש בגימטריה – תוכנה חינמית בשם "רזי דרזים" שמאפשרת חיפושים פשוטים ומעמיקים בספר התנ"ך. אפשר לחפש מילה או ביטוי פשוט, וגם לחפש מילים בחילופי צמדי אותיות, מילים לפי ערכן בגימטריה, מילים בערבול סדר האותיות, ראשי פסוקים, ראשי תבות, וגם – לחפש בדילוגים לא קבועים בין מילים ומשפטים.

 

לחדש הרגיעה – עצומה שניסחה קבוצת "קול אחר", הקוראת לחידוש הרגיעה בעזה וביישובי עוטף עזה.

 

להטעין בחשמל – הרכב הדו-גלגלי הראוי ביותר לתשומת הלב הציבורית הוא ככל הנראה "וקטריקס", אופנוע "ירוק" מתוצרת סין, שנע במהירות עד 100 קמ"ש, אינו מזהם את הסביבה, חסכוני לתחזוקה, נוח לנסיעה – ומונע באמצעות חשמל בלבד. החסרונות: אחת לכמה עשרות קילומטרים יש לטעון את הסוללות. היתרונות: תחזוקה מינימלית, התאמה לנסיעות עירוניות, ובעיקר – הוא שקט במיוחד ומונע מפגעי רעש.

 

המצע של מיקי – ח"כ מיקי איתן מבקש לקבל מבלוגרים וגולשים רעיונות חדשים למצע טכנולוגי שיתופי שיציע להוסיף למצע מפלגת הליכוד בבחירות הקרובות לכנסת.

 

בידסטר ישראלי - אתר המכירות הבריטי בידסטר השיק גרסה ישראלית, וכגימיק שיווקי מציע למכירה מכונית פורשה יוקרתית במחיר התחלתי של אגורה אחת. האתר קנה את פרסומו כשיישם שיטת מכירות ייחודית, המקנה לבעל ההצעה הזולה ביותר (שאין לצדה הצעה זהה נוספת) את הזכייה, ומשלבת עקרונות משחק ומיומנות.

 

פודקאסט למטייל – שירות חדש ומצוין בפורטל התיירות המשובח "למטייל": פודקאסטים להורדה חינם. מדובר בסדרה של מדריכים, שהוקלטו בסיוע אתר הפודקאסטים הישראלי iCast, על יעדי טיול בעולם.

 

מדריכים אלה ניתן להוריד לנגן המוזיקה הנייד, ולטייל על פי ההוראות, במתכונת דומה למכשירי ההאזנה הניידים המחולקים במוזיאונים. האתר מספק לפי שעה שישה פודקאסטים כאלה, בני ארבעה פרקים כל אחד, ובכל חודש יוסיף מדריכים מוקלטים חדשים.

 

בנאדם, תענה – אם נמאס לכם מהמענה הקולי במוקדי שירות הלקוחות של החברות השונות, הנה המדריך המלא לעקיפת הפקק הטכנולוגי הזה, ולהגעה ישירה אל מענה אנושי.

 

המטבח של איה – אתר אוכל קהילתי ועצמאי, שהתפתח בעקבות פעילות שוקקת בפורום "המטבח". האתר מציע מאגר גדול מהמתכונים הרבים שבשלני הקהילה יצרו ופיתחו, כאשר כולם עברו ביקורת קפדנית של חברים אחרים בפורום. לכל מתכון מצורפים טיפים שימושיים, תמונות, ורעיונות לשדרוג המנה.

 

נס השמן – יצרן השמנים "עץ הזית" השיק לקראת חג החנוכה אתר יפהפה, הכולל מאגר מתכונים של מאכלים הכוללים שמן, מדריך מפורט לסוגי השמנים ודירוג ערכיהם הבריאותיים, ואזור פעילות מיוחד לילדים.

 

המדליקיה

מקבץ אתרים וקישורים חביבים:

 

100 בשמיעה – המבחן המקוון הזה פותח כחלק ממחקר מדעי סביב תפקודי המוח ומחלת האלצהיימר. על פי המבחן הזה ניתן לקבוע עד כמה שמיעתכם המוזיקלית אבסולוטית, ועד כמה אתם מצליחים לזכור ולזהות ניואנסים של צלילים באופן שמאפשר לכם להתמצא טוב יותר בסביבה הקולית שלכם. מפתחי המשאל מעידים על כך שמדובר במבחן קשה, וכי התוצאה הממוצעת של מוזיקאים מקצועיים לא עולה על 80 (מישל דור).

 

התמונה הגדולה 1 – אוסף של צילומים מהממים בהגדלת ענק, שמציגים יצורים ופריטים זעירים כפי שלא היינו חולמים לגלות, ביניהם אבקני צמחים, פתיתי שלג ותמונה מדהימה של התאים הזוהרים במוחו של עכבר מעבדה, כפי שצולמו במעבדה בהרווארד (שוקי לאה).

 

התמונה הגדולה 2 – וזה אוסף של צילומי עיתונות עוצרי נשימה, המשתתפים בתערוכת צילומי העיתונות היוקרתית "וורלד פרס פוטו" (מישל דור).

 

קלנדר תלת-ממדי – כל ההוראות לבנייה עצמאית של "כדור" לוח שנה רב פאות, שניתן לגזור מנייר ולהדפיס במדפסת ביתית (שוקי לאה).

 

קמפיינים – שני מסעי פרסום מקוריים ומשעשעים במיוחד שהושקו לאחרונה:

המעודדים – כך יצר המשרד "מקאן-אריקסון" את קמפיין הפרסום המטורלל והיצירתי במיוחד לדאודורנט ישראלי, אשר קרא למתגייסים בעלי מוטיבציה וגמישות להגיע לאודישנים ליחידת המעודדים של צה"ל.

 

שרה הולכת לבחירות – זוכרים את שרה הפולניה, המנהלת מאבק באחיות הריון של קופ"ח? אחרי ההצלחה הגדולה לה זכה "הבלוק" שלה באינטרנט, החליטה לקחת יוזמה, ויוצאת למסע לכיבוש הכנסת. את התומכים הרבים שלה היא איגדה למפלגת האמהות, שתרוץ תחת הססמה "עושים כבוד לאמא". בדרך לשם מצליחה שרה, חסרת המודעות העצמית והבושה, ליצור כמה מההברקות המצחיקות ביותר בעולם הפרסום ברשת.

 

חדש בטיוב

מקבץ שבועי מהסרטונים החמים באתרי הווידאו:

 

המפתחות בפנים – אין לדעת אם הסרטון הזה אכן אותנטי, אבל גם אם מדובר בזיוף מתוסרט, יש בו מסר ברור: לפעמים לא צריך יותר מקצת רעש כדי לגרום לכם להפסיד את האוטו החדש (עמית פל).

 

כמו באילון – כשמשאית נתקעת בגשר באילון, הנזק המקסימלי הוא 200 אלף נהגים עצבניים שמאחרים לעבודה. אבל כאשר אוניית ענק מתקרבת אל גשר נפתח, שאמור לאפשר לה לעבור בשלום, ומחמת תקלה כלשהי הוא נשאר סגור – כבר לא ניתן למנוע את האסון וההרס העצום. זה מה שקרה במקרה המדהים הזה.

 

לא יאומן כי יצולם – מי שקצת מכיר גולף, יודע שהסרטון הזה מתעד את מכת הגולף המדהימה של כל הזמנים. צפו ותבינו.

  

קר מזג – פספוס: חזאי בריטי מצליח להישאר אדיש למדי לנשירה של חלק מהתפאורה בשידור חי.

 

קלף חזק – טריק קלפים מדליק. (עמית פל).

 

פוקחים עין – שימו לב להמצאה הזו: ערכת איפור ייחודית, שמאפשרת לנשים יפניות להדביק את עפעפי העיניים שלהן במטרה להפוך אותן יותר "אירופיות" ופקוחות (נועה בן שבת).

 

ארבע על ארבע

מקבץ סרטונים מפינת החי:

 

מיאו, ארנבת – סיפור מרגש על חתולה שאימצה גור ארנבים זעיר ומיניקה אותו באהבה ביחד עם גוריה. (מור אלזון)

חיתול מלא – והקטנטונת הזו החליטה, השד יודע למה, לאחסן חמישה צפרדעים מקפצצים דווקא בחיתול שלה. (מור אלזון)

אופס – תוך כדי שידור חי מפנה הפרה הזו את ישבנה אל המצלמה, נפטרת בנחת ממטען עודף ומכובד, ומכניסה את המגישה באולפן להתקף צחוק בלתי נשלט.

חיי כלב – וזה הרבה פחות מצחיק: הסיפור על חבורת מתנדבים טובי לב מהמערב, שהגיעו לקטמנדו במטרה לרפא, לחסן ולעקר את כלבי הרחוב הרבים בבירה הנפאלית (סמדר).

 

יתכן שחלק מהאתרים לא יהיה זמין בגלל עומס גולשים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים