שתף קטע נבחר

בית המשפט: עמיר מולנר יישאר במעצר

מעצרו של העבריין, יריבו של יעקב אלפרון שחוסל, הוארך בשישה ימים. בנוסף, הוארך מעצרם של שמונה חשודים נוספים שהשתתפו אמש בפגישה ברמת-גן

"היעד הבכיר" נשאר מאחורי הסורגים: בית משפט השלום בתל-אביב האריך הערב (יום ה') בשישה ימים את מעצרו של עמיר מולנר ושמונה בני אדם נוספים. מולנר, הנחשב ליעד המודיעיני מספר 1 של משטרת מחוז תל-אביב, נעצר אמש בעת פשיטה של המשטרה על ביתו של אלי ראובן ברמת-גן, בה נמצא אקדח עם משתיק קול ומחסנית.

 

השופט בני שגיא שחרר בתנאים מגבילים את תשעת העצורים האחרים בפרשה - מאבטחיהם של החשודים. בהחלטתו כתב השופט כי יש מקום להבחין בין העצורים לחשודים וכי קיים חשד סביר כי אם ישוחררו חלק מהמעורבים, הם ינסו לשבש את החקירה. בנוסף למולנר הוארך מעצרם של דרור וטל מילשטיין, האחים שגיב ולירון טיירי, מחמוד חרבוש ויוסף דבח, שנעצר בעבר עם מולנר בחשד להשלכת רימון רסס. 

 

פרקליטיהם של החשודים - עורכי הדין שחר חצרוני, תמיר סננס, עומר גואטה, רונן רוזנבלום, אבי חימי וירום הלוי - טענו במהלך הדיון כי התשתית הראייתית אינה מצדיקה את המשך החזקתם של החשודים במעצר ולו לדקה אחת נוספת. לדבריהם, המשטרה אינה מבחינה בין החשודים לחשד הכללי שהיא מייחסת להם. עוד טענו הסניגורים כי המעצר בא לענות על צורך תקשורתי או ציבורי.

 

נציג המשטרה אמר הדיון כי על פי החשד, כל הנוכחים בפגישה חברו יחד לצורך קשירת קשר לפגוע באדם אחר. זהותו של "היעד" לא נחשפה במהלך הדיון.

 

שמו של מולנר עלה בשבוע האחרון כאחד החשודים האפשריים העומדים מאחורי חיסולו של יעקב אלפרון, לפני שבוע וחצי. המעקב אחרי כמה עבריינים בכירים, בהם מולנר, הודק בעקבות החיסול. עם זאת, במשטרה הבהירו כי אין קשר ישיר בין מעצרו של מולנר לבין הרצח.

 

הפעולה המשטרתית שבמהלכה נעצר מולנר התרחשה בעת שבכירי מחוז ת"א היו מכונסים לדיון הערכת המצב היומית שלהם, כחלק מתכנון הפעילות בעקבות חיסולו של אלפרון. נראה כי מולנר היה ספון באותה שעה עם כמה חברים ב"הערכת מצב" משלו.

 

קצין במשטרת מחוז ת"א אמר ל-ynet אחרי המעצר: "אנחנו מהדקים את הלחץ סביב עבריינים, כדי להראות להם שהמשטרה נמצאת כל הזמן סביבם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
עמיר מולנר
צילום: חגי אהרון
מומלצים