שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

נמצאו עוד שתי גופות בבית חב"ד במומבאי

ממשרד החוץ נמסר כי עד כה נמצאו שמונה גופות בבית חב"ד במומבאי. עד כה זוהו ארבעה הרוגים - שליח חב"ד לעיר גבריאל הולצברג ורעייתו רבקה ומשגיחי הכשרות לייבוש טייטלבאום ובן-ציון קרומן. גם ארבעת ההרוגים האחרים הם ישראלים או יהודים

מתבררים מימדי האסון: בבית חב"ד במומבאי נמצאו שמונה גופות - כך נמסר הבוקר (שבת) ממשרד החוץ. ככל הנראה מדובר בגופות ישראלים או יהודים שהיו במקום. עד כה פורסמו ארבעה שמות של ארבעה נרצחים: גבריאל ורבקה הולצברג - שליחי חב"ד לעיר ומשגיחי הכשרות אריה לייבוש טייטלבאום ובן-ציון קרומן. דובר משרד החוץ לתקשורת ישראלית, יוסי לוי, סירב למסור את שמותיהם של ההרוגים שזוהו ומסר שתהליך הזיהוי מתנהל. על-פי הדיווחים בהודו את מתקפת הטרור על מספר מוקדים בעיר ביצעו 10 טרוריסטים - תשעה מהם נהרגו ואחד נלכד.

 

מתקפת הטרור בהודו - כל הדיווחים ב-ynet

 

אתמול נמסר כי שש גופות הוצאו מהבית, אך הבוקר התקבל המידע כי נמצאו עוד שתי גופות במקום. ההערכה היא כי כל ההרוגים הם ישראלים או יהודים מצפון אמריקה. לפחות שתיים מהגופות שטרם זוהו הן של נשים.


הפריצה לבית חב"ד (צילום: AFP)

 

גבריאל ורבקה, בני 29 ו-26, הגיעו לראשונה למומבאי לפני כחמש שנים כשליחי חב"ד, ולפני כן שהו בשליחות בתאילנד. הם התגוררו במקום יחד עם בנם בן השנתיים, משה צבי, שחולץ מהבית על ידי המטפלת שלו כמה שעות לאחר השתלטות החטופים. רק לפני שנתיים וחצי איבדו בני הזוג את בנם הבכור מנדי בן ה-3.

 

גבריאל נולד בישראל, ובגיל תשע עבר עם הוריו לקראון הייטס בברוקלין. הוא למד בישיבות בניו-יורק ובארגנטינה. משפחת הולצברג מוכרת היטב בקהילה היהודית בברוקלין ונחשבת למשפחה חמה ומעורבת מאוד.

 

הוריה של רבקה, המתגוררים בעפולה, יצאו מוקדם יותר השבוע להודו עם משלחת של זק"א, הכוללת רופא, פרמדיק וארבעה חובשים. עם הגיעם להודו הם נפגשו עם נכדם שחולץ מהבית, וצפויים לשוב עמו לישראל.

 

בחב"ד בניו-יורק מספרים כי טייטלבאום הוא בנו של רב ישראלי, שמשפחתו עברה לארצות הברית והתגוררה בברוקלין. לגבי כרומן הם אמרו כי הוא מחזיק באזרחות ישראלית ואמריקנית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
נרצחו. גבריאל ורבקה הולצברג
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: AP
ההשתלטות על בית חב"ד
צילום: AP
מומלצים