שתף קטע נבחר

ישי ויצחק לוי לא יתמודדו; אורי זוהר שוקל

החרדים ונציגי הציבור הדתי-לאומי דנו בימים האחרונים באפשרות להצגת מועמד מטעמם לראשות הממשלה. שמות רבים הועלו לדיון: מלבד ישי , לוי וזוהר, גם הרב רפאל הלפרין, תת אלוף אפי איתם והרב בני אילון. יגאל ביבי העלה רעיון מקורי במיוחד: להציג את מועמדותו מתוך תקווה שהבוחרים יחשבו שמדובר בביבי נתניהו

ברחוב החרדי הקדישו בימים האחרונים שעות נוספות לעיסוק ברעיון להריץ מועמד לראשות הממשלה מטעמם, או מטעם הציבור הדתי-לאומי. מעבר לרצון להכריז כי "גם אנחנו כאן", קורץ מאוד לחרדים הכסף הגדול המובטח למועמדים לראשות הממשלה.
אתמול (יום ד') עסקו החרדים בסוגייה אם מועמד מטעמם יוכל לזכות ב-15 אחוזים מקולות הבוחרים, שמבטיחים תקציב העולה על 40 מיליון שקלים. דבר נוסף שמהווה אטרקציה הוא זמן השידור בטלוויזיה וברדיו, שיוקדש לתעמולה חרדית, אם יגישו מועמדות.
אחד מחשובי הרבנים של ש"ס אמר: "נריץ את אורי זוהר, ונמקד את העניין בחינוך. עם 41 מיליון שקל, שיוקדשו להסברה למען החינוך התורני, נוכל להעביר 100-200 אלף ילדים חילונים לחינוך החרדי". אנשי ישיבת "שאגת אריה", השוכנת במאהל המחאה למען שחרורו של אריה דרעי, הסמוך לכלא מעשייהו, לקחו טפסים בשביל ראש הישיבה, "הרב הגאון, הרב אורי זוהר שליט"א".
זוהר שהה בארצות הברית, ורק אתמול בלילה הגיע לארץ. עד עתה הוא לא שלל את הרעיון להגיש את מועמדותו. לעומתו, יו"ר ש"ס, חבר הכנסת אלי ישי, שגם בשבילו נלקחו טפסים, כבר הודיע כי לא יתמודד. שם נוסף שהועלה לדיון הוא החוזר בתשובה, הרב רפאל הלפרין, לשעבר אלוף העולם בהיאבקות.
הרב יוסף בא גד לקח גם הוא טפסים, ואף הידפק בשבוע שעבר על דלת ביתו של הרב עובדיה יוסף, מצויד במכתב המלצה. בא גד קיווה לקבל את תמיכת ש"ס, אך לא זכה אפילו להציג את מועמדותו לפני הרב יוסף ומועצת החכמים, שדנו באותה שעה באופן הצבעת ש"ס בנוגע לפיזור הכנסת.

דיונים אם לסייע לפרס להתמודד

במקביל, נמשכו אתמול בסיעות החרדיות הדיונים אם להיענות לבקשת מקורביו של שמעון פרס ולתמוך בהצגת מועמדותו לראשות הממשלה. "רק תחתמו כדי שיוכל לרוץ, אל תתמכו בו בבחירות", הפצירו מקורביו של פרס. הם פנו גם לרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, כדי שישתדל למען פרס אצל אביו.
גם בישיבת הסיעה של "יהדות התורה" דנו אתמול באפשרות לתמוך במועמדותו של פרס. מעבר לחיבה אליו מצד נאמני ההסדר לאי גיוס בני הישיבות, עמד הרצון להשפיל את ברק - "להעיף אותו בבושת פנים", כלשונם. גם בקשה שהוגשה מכיוון ש"ס, לתמוך במועמדותו של חבר הכנסת דוד לוי, עלתה לדיון.
ואילו במפד"ל הסירו, לאחר דיון, את מועמדותו של יו"ר התנועה, הרב יצחק לוי. שמות נוספים שהועלו בימין "האמוני", כגון תת אלוף אפי איתם וחבר הכנסת בני אילון, הוסרו אף הם. רעיון נועז במיוחד העלה חבר הכנסת יגאל ביבי, שאמר כי הוא שוקל להציג את מועמדותו "בטוח יהיו 15 אחוזים, שיחשבו שהפתק יגאל ביבי הוא של ביבי נתניהו ויצביעו לי, ואז אני אקח 40 מיליון", הסביר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורי זוהר ואלי ישי. זוהר לא שלל. ישי הודיע שלא יתמודד
מיכאל קרמר
יצחק לוי. הוסרה מועמדותו
מיכאל קרמר
יגאל ביבי. אולי יחשבו שאני ביבי
מומלצים