שתף קטע נבחר

דינור לאוצר: "אולמרט אינו זקוק לאישורכם"

אחרי המכתב החריף שבו תקפו בכירי האוצר את פקידי משרד רה"מ, מחזיר מנכ"ל משרד ראש הממשלה תשובה מנומסת: פעלנו לפי הנחיות רה"מ. אם התוכנית לא תאושר כעת - היא לא תהייה רלוונטית. פגישת הדרג הפקידותי הבכיר במשרד רה"מ, שר האוצר ובבנק ישראל - הסתיימה ללא תוצאות

פקידי משרד ראש הממשלה אינם נשארים חייבים: אחרי המכתב החריף, ששלחו בכירי האוצר אתמול (א') למנכ"ל משרד ראש הממשלה,רענן דינור, ולראש המועצה הלאומית לכלכלה, עמנואל טרכטנברג, על התערבותם במשבר סביב תוכנית ההאצה ורשת הויכוח הפנסיוני, מחזיר להם דינור מכתב מנומס אך עוקצני. זאת, בעוד פגישת רה"מ עם שר האוצר רוני בר-און ונגיד בנק ישראל, סטנלי פישר לקידום תוכניות הסיוע למשק - הסתיימה ללא תוצאות.

 

אתמול בלילה נפגש הדרג הפקידותי הבכיר במשרד רה"מ, שר האוצר ובנק ישראל; בפגישה הציגו פקידי משרד רה"מ את הצעותיהם לשינויים בתוכנית רשת הביטחון הפנסיונית של משרד האוצר. בפגישה השתתפו מנכ"ל האוצר, ירום אריאב, הממונה על התקציבים רם בלניקוב, הממונה על שוק ההון, ידין ענתבי, החשב הכללי, שוקי אורן, ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה במשרד רה"מ, מנואל טרכטנברג, וכן המשנה לנגיד בנק ישראל, צביקה אקשטיין.

  

 

פקידי רה"מ מגיבים

במכתב התגובה לפקידות הגבוהה באוצר, אמר דינור, כי"ראש הממשלה הודיע בזמן פגישתו עם ראשי המפלגות ביום חמישי כי בכוונתו לקיים התייעצות בכל הנוגע לטיפול במשבר הכלכלי עם כל אחד מראשי סיעות הקואליציה, עם יו"ר האופוזיציה, עם יו"ר ההסתדרות ונשיא התאחדות התעשיינים. על מנת לגבש הסכמה רחבה ככל שניתן", כתב דינור.

 

"בהתאם להנחיית רה"מ קיימנו התייעצויות עם חלק מהגורמים הללו וכאמור פעלנו בשמו של רה"מ ועל פי הנחיותיו, שכידוע לכם אינן מצריכות את אישורכם. במשך התייעצויות אלו לא נחתם שום הסכם וממילא לא נפגעה סמכותו של גורם כלשהו במשרד האוצר. ראש הממשלה מקפיד בכל עת לשתף את כל הגורמים הרלוונטיים בתהליך זה, ובכלל זאת את שר האוצר ובכירי משרדו, וכן את נגיד בנק ישראל ואת צמרת הבנק.

 

"עיקרון חשוב זה של שת"פ מיושם במשרד רה"מ בכל הרמות. למותר לציין כי עמדת בנק ישראל, כפי שהוצגה על ידי הנגיד סטנלי פישר וצוותו, תומכת באופן חד משמעתי בקיום מיידי של מתן הגנה לחיסכון הפנסיוני.

 

לא מופעל עלינו שום לחץ

"עלינו לא מופעל שום לחץ עקב מערכת הבחירות, ואנו מקווים שגם לא עליכם. אין אנו סבורים כי זה הזמן לפולמוס מתוקשר, שללא ספק מנוגד לכוונת ראש הממשלה ליצור בסיס הסכמה רחב.

 

"אנו משוכנעים כי אם לא תוגש תוכנית להגנה על החיסכון הפנסיוני עתה, כחלק משאר הצעדים להאצת המשק - שאנו תומכים בהם בכל לב - כי אז כאשר תוצג תוכנית כזאת היא תהיה לא רלוונטית ולא יהיה בכוחה להשיג את ההישגים המצופים ממנה. במקום להמתין למשבר יש למנוע זאת בהיערכות המקצועית המתאימה וחובתנו להציע זאת".

 

הפגישה הסתיימה ללא תוצאות

אתמול אחה"צ התקיימה פגישה של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר האוצר, רוני בר-און, ונגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, שבה דנו בתוכניות השונות לסיוע למשק. על רקע פגישה זו, שסבבה בין היתר סביב הקשר שבין תוכנית ההאצה לרשת הביטחון, נשלח המכתב על ידי פקידי האוצר. עם זאת, גורמים שנכחו בפגישה סיפרו שהיא הייתה עניינית אך לא פתרה את המחלוקת והסתיימה בלא תוצאות.

 

 


פורסם לראשונה 30/11/2008 20:16

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט: האם הוא זקוק לאישור הפקידים?
צילום: רויטרס
מומלצים