שתף קטע נבחר

ה"תיקון" של הקיבוצים: יתמכו בפרץ בפריימריז

לקראת הבחירות הפנימיות בעבודה, זוכה עמיר פרץ לתמיכה מכיוון בלתי צפוי - אנשי הקיבוצים, שיצאו נגדו בהתמודדויות קודמות במפלגה. "ברק והוא צריכים ללכת יחד", הסביר מזכיר התנועה הקיבוצית, ואילו פרץ עצמו כבר שכח את היחס העוין: "מה שהיה בעבר לא קיים כלל בהווה"

עושים תיקון: אחרי שעשו הכל על מנת להכשיל את מועמדותו של עמיר פרץ בפריימריז של מפלגת העבודה ב-2005 ו-2007, החליטו ראשי מחוז הקיבוצים במפלגה לפעול לקידום מועמדותו של פרץ בצמרת רשימת המפלגה לכנסת. בצעד מפתיע ויוצא דופן, יוצאים האנשים שקראו לפרץ להתפטר מתפקידו כשר הביטחון וכינו אותו בכינויים גזעניים - למאבק על מעמדו בעבודה.

 

ראשי מחוז

 הקיבוצים פרסמו בימים האחרונים מודעה בעיתון הקיבוצים, "הדף הירוק", הקוראת לשלב את פרץ בצמרת העבודה לצידו של יושב הראש, אהוד ברק. הלילה אף שיגר מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (וולולה) שור, הודעה טלפונית לאלפי המתפקדים ברחבי הארץ, בקריאה נרגשת להצביע עבור פרץ ולקדם אותו למקום גבוה ברשימה.

 

"זה הזמן ללכת ביחד. היום זה הזמן לאחד את הגורמים השונים במפלגה. אם תהיה אחדות, המפלגה תביא הישגים בבחירות", אמר שור. לדבריו, לא מדובר ב"תיקון" ביחס לפרץ. "חשבתי בפעם הקודמת שהוא לא צריך להיות שר ביטחון, וחשבתי שבפריימריז מול שמעון פרס, פרס צריך להבחר. כיום, אני חושב שעמיר צריך להיות בצמרת, יחד עם אהוד ברק. יש לו הרבה מה לתרום למפלגה, וברק והוא צריכים ללכת יחד".

 

פרץ עצמו אינו זוכר לרעה את היחס העוין שספג בעבר מאנשי הקיבוצים. "מה שהיה בעבר כבר לא קיים כלל וכלל בהווה, האווירה בין הפעילים היא אווירה מצויינת ויש שיתוף פעולה מלא ביני ובין אנשי התנועה הקיבוצית. התחושה שאני מקבל בקיבוצים היא תחושה של בית ושל חברות, וזה נותן מוטיבציה גדולה בקרב תומכיי ברחבי הארץ לפעול למען המפלגה. התמיכה הזו מחזקת את המסר של האחדות בין אהוד ברק ובין פרץ", אמר ל-ynet.

 

מחוז הקיבוצים הוא

אחד המחוזות הגדולים בעבודה, ואנשיה נחשבים לבעלי השפעה רבה במפלגה. חברי הקיבוצים והמושבים מהווים כרבע ממתפקדי העבודה, ומספרם עומד על כ-60 אלף בני אדם.  בשני המחוזות הללו נרשמים לאורך השנים אחוזי הצבעה גבוהים, ותמיכה של אנשי הקיבוצים בפרץ עשויה לסייע לו להתברג גבוה ברשימה.

 

מקורביו של פרץ הביעו שביעות רצון מהתמיכה המפתיעה, ואמרו כי "הברית שנוצרה במהלך הפריימריז בין פרץ ובין התנועה הקיבוצית תהפוך למנוף לקירוב בין התנועה הקיבוצים לאוכלוסיות ערי הפיתוח והשכונות. הברית הזו תהיה אחד המנופים להתחיל את המפנה לטובת מפלגת העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ. תמיכה בלתי צפויה
צילום: ירון ברנר
מומלצים