שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: רויטרס
  כפר חב"ד: רבבות ייפרדו מבני הזוג הולצברג
  מטוס חיל-האוויר ובו גופות ששת הנרצחים בבית חב"ד נחת אמש בישראל. בכפר חב"ד נערכים להלוויית המונים לשליחי הארגון למומבאי - גבריאל ורבקה הולצברג. בצהריים ייערך ביישוב טקס לזכרם, בסיומו ייצא מסע הלוויה להר הזיתים

  סוף המסע לארץ הקודש. מטוס חיל-האוויר ובו גופות הנרצחים בבית חב"ד במומבאי נחת אמש (יום ב') בנתב"ג. לאחר הנחיתה התקיים טקס צנוע בנמל התעופה, בו השתתפו נציגי המשפחות. במהלך הטקס נשאו הנוכחים תפילת אל מלא רחמים ולאחר מכן הועברו הגופות למכון הפתולוגי באבו כביר, לצורך השלמת ההליכים לקראת קבורתם.

   

  לטקס בנתב"ג הגיעו גם שורה של אישים וביניהם, שר התמ"ת אלי ישי, שר הדתות יצחק כהן, השר לפיתוח הנגב והגליל יעקב אדרי, האחראי על ועדת הסמלים והטקסים, חבר הכנסת יעקב ליצמן והאדמו"ר מגור הרב יעקב אריה אלתר. הגעתו של האדמו"ר מגור לאירועים מסוג זה נחשבת לנדירה ביותר.


  ארונות ההרוגים בנתב"ג הלילה (צילום: לע"מ)

   

  בכפר חב"ד מעריכים כי רבבות בני אדם יגיעו היום בצהריים ליישוב, כדי להשתתף בטקס לזכרם של הרב גבריאל הולצברג ואשתו רבקה. "כל חב"דניק בישראל הולך להגיע, כל חב"דניק מרגיש פה אבדן אמיתי", אמר ל-ynet גורם מטעם החסידות. בשעות הערב אמורים שני השליחים להיקבר בהר הזיתים בירושלים.

   

  מתקפת הטרור - עדכונים אחרונים

   

  הטקס בכפר חב"ד יחל ב-13:00, כאשר המועד המדויק תלוי בסיום תהליכי הזיהוי של גופות בני הזוג. "אנו מתכוננים לרבבות אנשים, למעלה ממאה שלוחי חב"ד בעולם מגיעים להלוויה, כל ראשי חב"ד בעולם, מזכירי הרבי מלובוויטש וגם שרים ופוליטיקאים, בהם שר הביטחון, שר התמ"ת, השר גדעון עזרא והרבנים הראשיים", אמר לוי אדרעי מצעירי חב"ד.

   

  בנימין ליפשיץ, יו"ר ועד כפר חב"ד הוסיף: "ישבנו עם המשפחה במשך היומיים האחרונים ותכננו את סידורי האבטחה אנחנו מעריכים שיגיעו גם אנשים לא מחב"ד".


  ארונו של הרב גבריאל הולצברג (צילום: לע"מ)

   

  מאיר הולצברג, אחיו של גבריאל ז"ל, ביקש להמעיט בהספדים ונאומים במהלך מסע ההלוויה. "גם ככה לוקח זמן רב עד שהגופה תגיע לארץ. אין לנו רצון לדחות את הקבורה יותר משנגזר עלינו", הוא אמר ל-ynet, "יהיה מסע קצר, בלי הרבה הספדים והתעכבויות".

   

  בכפר חב"ד ערכו הכנות מיוחדות לקראת הטקס. במקום הוכשר חניון מיוחד שיוכל לאכלס את ההמונים. בנוסף, רכבת ישראל מתכוונת לעצור לפני ואחרי הטקס כל רכבת שתעבור באזור, גם בתחנה בכפר חב"ד. כמו כן, יהיה נוכח במקום נציג אחראי מטעם הרכבת שיפקח על התנועה בהתאם לכמות הנוסעים.

   

  בחב"ד מעריכים כי לאחר שעה וחצי ייצא מסע הלוויה של בני הזוג לכיוון ירושלים. המסע יעבור דרך בית הלוויות "שמגר" בבירה ומאוחר יותר ימשיך אל ישיבת "תורת אמת" בשכונת "עזרת תורה", שם למד בעבר גבריאל. במקום יאמרו המספידים פרק תהילים, וימשיכו לכיוון הר הזיתים שם ייקברו בני הזוג הולצברג.

   

  הלווייתו של אריה לייבוש טייטלבאום ז"ל, שנרצח גם הוא בבית חב"ד במומבאי, תצא בשעה 10:30 משכונת מאה שערים בירושלים.


  פורסם לראשונה 01/12/2008 23:32

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המונים יבואו לחלוק כבוד. בני הזוג הולצברג
  צילום: רויטרס
  התינוק שנותר יתום
  צילום: רויטרס
  מומלצים