שתף קטע נבחר

בוטל כתב האישום נגד סגן נשיא ארצות הברית

שופט בטקסס קבע כי כתבי אישום שהגיש חבר מושבעים נגד סגן הנשיא צ'ייני ושר המשפטים לשעבר גונזלס הוגשו באופן לא הולם

שופט בית משפט במדינת טקסס שבארצות הברית החליט הלילה (ג') לדחות את כתב האישום שהגיש חבר מושבעים נגד סגן הנשיא, דיק צ'ייני, ושר המשפטים לשעבר אלברטו גונזלס. על פי כתב האישום, היו אמורים צ'ייני וגונזלס לעמוד לדין בגין "פעילות פלילית מאורגנת" הקשורה להתעללות-לכאורה בעצירים בבתי כלא פרטיים.

 

השופט המינהלי, מנואל בנאלס, קבע כי כתבי האישום הוגשו "באופן לא הולם" על ידי חבר מושבעים במחוז ווילאסי. כתב האישום נגד צ'ייני קבע כי השקעתו הפרטית בקבוצת ונגרד, שמשקיעה בחברות פרטיות לניהול בתי סוהר, מספיקה כדי להאשים אותו בהתעללות באסירים בבתי כלא פדרליים המנוהלים על-ידי חברות פרטיות.

 

השופט בנאלס החליט לבטל גם כתבי אישום שהוגשו נגד שני שופטים מחוזיים, שני תובעים מיוחדים ופקיד מחוזי, בטענה שהתובע הופיע בהם גם כקורבן לכאורה, וגם כמציג התביעה.

 

חבר המושבעים במחוז ווילאסי שבעמק ריו גרנדה הסמוך לגבול בין ארה"ב למכסיקו, טען כי צ'ייני "נהג בספסרות כאשר שלל מבני אדם את חירויותיהם".

שר המשפטים לשעבר גונזלס הואשם שניצל את מעמדו "כדי להפסיק את חקירת מעשי התקיפה" בבתי הכלא של המחוז.

 

כתב האישום, שהוגש בפיקוחו של התובע המחוזי חואן גוארה, מסתמך על התיק של גרגוריו דה לה רוסה, שמת ב-26 באפריל 2001 באחד מבתי הכלא הפרטיים במחוז ווילאסי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
צ'ייני. ניצל מכתב אישום
צילום: רויטרס
גונזלס. הואשם בניצול מעמדו
צילום: רויטרס
מומלצים