שתף קטע נבחר

בריטניה: המשטרה תחקור מעצר חבר הפרלמנט

בעקבות המחאה הציבורית שהתעוררה עקב מעצרו של חבר הפרלמנט השמרני איאן גרין בשבוע שעבר, מונה מפקד משטרת התחבורה הבריטית, איאן ג'ונסטון, לחקור את הפרשה

משטרת לונדון ביקשה היום (ג') מקצין בכיר לבחון את האופן שבו טופל מעצרו של חבר הפרלמנט השמרני דמיאן גרין בשבוע שעבר, בעקבות הסערה הפוליטית שהתעוררה בעקבות מעצרו וההאשמות כי המשטרה נהגה בפרשה בצורה מגושמת.

 

גרין, בן 52, המכהן כממונה על ענייני הגירה מטעם השמרנים, נחקר בשבוע שעבר במשך תשע שעות על ידי שוטרים מהיחידה ללוחמה בטרור, ובמשרדו נערך חיפוש. זאת, כחלק מחקירת הדלפת מידע ממשרד הפנים הבריטי. מעצרו עורר את זעמם של השמרנים וחברי פרלמנט נוספים בבריטניה.

 

משטרת לונדון הודיעה היום כי ביקשה ממפקד משטרת התחבורה הבריטית, איאן ג'ונסטון, לבצע "בחינה דחופה של החלטותינו, מעשינו והאופן שבו נוהלה החקירה עד היום". ג'ונסון, העומד בראש מועצת הלחימה בפשע במשטרה, התבקש להגיש דו"ח ביניים תוך שבעה ימים, ודו"ח סופי תוך שבועיים. "אני בהחלט מודאג מהסוגיות שהועלו בדיון המתמשך סביב החקירה העוסקת בהדלפות המידע הממשלתי", אמר מפקד משטרת לונדון, סר פול סטיבנסון.

 

שרים בריטים בכירים הכחישו כי הממשלה מילאה תפקיד כלשהו במעצרו של גרין. אתמול טען שר המשפטים הבריטי ג'ק סטרו כי מגוחך לטעון כי המעצר הוא סימן לכך שבריטניה הפכה ל"מדינת משטרה".  הוא ציין כי הוא מבין כי המעצר עורר דאגה בקרב חברי הפרלמנט.

 

שרת הפנים הבריטית, ג'קי סמית, אמרה כי לא ידעה דבר על מעשי המשטרה עד שהבלשים ביצעו את המעצר. היא קיבלה בברכה את החקירה שעליה הורתה משטרת לונדון. "לאור חומרת החקירה ורגישותה, שוחחתי עם סר פול היום כדי לבקש

ממנו שהחקירה תתבצע בחריצות, ברגישות ובאופן פרופורציונלי", אמרה.

 

גרין נעצר ביום חמישי שעבר בחשד ש"קשר קשר לבצע עברה במשרד ציבורי וסיוע לביצוע עברה במשרד ציבורי". המשטרה טענה כי פעלה לאחר שקיבלה תלונה מהמשרד הממונה על התקנות הנוגעות להתנהלותם של עובדי מדינה ושרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמית. בירכה על החקירה
צילום: רויטרס
מומלצים