שתף קטע נבחר

טלדור על הכישלון בעבודה: בפיילוט זה עבד

בעקבות פארסת הפריימריז במפלגת העבודה, מנסה חברת "טלדור" להסביר מה השתבש: "מדובר במערכת חדשנית ראשונה מסוגה בישראל, שעברה מספר פיילוטים בהצלחה טרם הפעלתה"

בחברת טלדור, שבאמצעותה התבצעה ההצבעה הכושלת בפריימריז בעבודה, מנסים כעת להסביר מה השתבש. "מדובר במערכת חדשנית ראשונה מסוגה בישראל, שעברה מספר פיילוטים בהצלחה טרם הפעלתה. לצערנו התגלו היום תקלות שלא נצפו מראש, לרבות תקלות תקשורת ותקלות תפעול".

 

עוד נמסר מטלדור: "קיבלנו את החלטת מפלגת העבודה על עצירת הפריימריז בשיטה הממוחשבת. חברת טלדור תתמוך במפלגת העבודה לקיום הפריימריז במתכונת ידנית במועד החדש שנקב". עוד קודם לכן, אמרו מקורבי השר בנימין בן-אליעזר כי "עשו לו סיכול ממוחשב". בן-אליעזר ובכירים נוספים בעבודה דרשו לבטל את ההצבעה, וכך היה.

 

ועדת הבחירות של העבודה החליטה לדחות את ההצבעה במספר ימים, והודיעה: "בעקבות קריסת מערכת המיחשב וכשלון החברה המתפעלת, החליטה ועדת הבחירות של מפלגת העבודה לדחות את קיום הפריימריז. הבחירות תתקיימנה במתכונת ידנית. הוועדה מתנצלת בפני ציבור הבוחרים".

 

מזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ איתן כבל, לא מתכוון להתפטר מתפקידו, למרות הכשלון בניהול יום הבחירות. כך הודיע יועץ התקשורת של כבל, ליאור רוטברט. לדברי רוטברט, "צבי זיו עבר משבר הרבה יותר קשה בבנק הפועלים, עם השלכות כלכליות כבדות, והוא לא התפטר. צריך לזכור שכאן יש חברה, טלדור, שעשתה פיילוטים וניסויים, והכל קרס. בין זה לבין מסקנות אישיות המרחק הוא עצום". הוא הסביר כי כבל היה זה שהתפטר מהממשלה אחרי דו"ח ועדת וינוגרד, וקרא לחבריו לפרוש עמו על מנת "להוות דוגמה אישית".

 

עדיין לא ברור מתי יתקיימו הבחירות המקדימות, ובנושא זה ניטש ויכוח בין חברי המפלגה השסועה. חברי הכנסת שלי יחימוביץ', אופיר פינס ויצחק הרצוג דורשים להצביע כבר ביום חמישי הקרוב, או לא יאוחר מיום ראשון בשבוע הבא. לדברי השלושה, "כל דחייה תגרום לנזק קשה למפלגה. יש לעבור את המשבר ולהשלים את התהליך בהקדם האפשרי".

 

יו"ר העבודה לשעבר, עמיר פרץ, אמר ל-ynet: "המהלך הדמוקרטי הזה הסתיים במבוכה. צריך לעשות בדיקה יסודית מה קרה וצריך להצדיע לחברי המפלגה שבאו להצביע וגילו סבלנות. אני מקווה שלא ישפטו את המפלגה על פי מהלך פנימי, אלא על פי דרכנו האידאולוגית. חבל שאנחנו לא יכולים לקום מחר בבוקר ולהתחיל את המאבק על ליבו של הציבור".

 

בכירים בעבודה קראו לכבל לפנות בהקדם למבקר המדינה, ולבקש לאפשר למועמדים לרשימת העבודה לכנסת להגדיל את תקרת ההוצאה המותרת בפריימריז. בכיר במפלגה אמר ל-ynet: "נוצר מצב בלתי אפשרי לנוכח הפאיסקו שקרה היום. כל מועמד תיקצב את יום הבחירות ואת הקמפיין כך שהכסף יספיק לו. נוכח מה שקרה, צריך לאפשר הוצאה נוספת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסכים ריקים בקלפי בגבעתיים
צילום: עופר עמרם
הקלפי ריקה
צילום: עופר עמרם
מומלצים