שתף קטע נבחר

הקלטת ש"הפילה" את החברים של מולנר

בדיון בהארכת מעצרם של החשודים שנתפסו בחצר בית ברמת גן שלפה המשטרה "שפן" מפתיע: צילומי אבטחה מהבית, הקושרים את הנוכחים לעיסוק באקדח שנמצא במקום. ומה עשו החברים עם גז מדמיע? מולנר עשוי להשתחרר מחר ממעצרו

חייך, אכלת אותה. מצלמות האבטחה בחצר הבית של אלי ראובן הפכו להיות חרב פיפיות עבורו ועבור עשרה מחבריו, בהם עמיר מולנר. אתמול (יום ג') התברר כי החבורה תועדה ביחד עם נשק עם משתיק קול, שאותו החביאו בתוך ג'ריקן בחצר הבית. בית המשפט האריך את מעצרם של התשעה בשישה ימים ואת עמיר מולנר ויוסי דבח שחרר למעצר בית. ביצוע ההחלטה נדחה כדי לאפשר למשטרה לערער.

 

תחילת הפרשה בשבוע שעבר, אז - כפי שפורסם לראשונה ב-ynet - נעצרו 18 חשודים בחצר ביתו של ראובן במהלך פשיטה משטרתית שבה נמצא במקום אקדח עם משתיק קול ומחסנית. החשודים הכחישו כל קשר לאקדח, אולם התברר כי מצלמות האבטחה של החצר תיעדו היטב את הנעשה במקום ואת העיסוק בנשק שהיה ברשותם.

  

נציג המשטרה בדיון המשפטי, המפקח יוני חג'ג', אמר כי אחד החשודים נראה בצילומים כשהוא מוציא את הסכין, מעביר אותה לבעל הבית אלי ראובן - וזה חותך את הג'ריקן בחצר הבית. לאחר מכן נראה אייל לוי, אדם נוסף שהשתתף בפגישה, מדגים תנועה של דריכת נשק כלפי אדם אחר שנוכח במקום, טל מילשטיין. הדבר נעשה בעת ששנ יחשודים אחרים מחפשים דבר-מה בשיחים.

 

האקדח, שנמצא לבסוף בידי שניים מהנוכחים, עובר לידיו של מחמוד חרבוש. בהמשך, ניגבו כמה מהאנשים את האקדח, ניקו אותו ואז הכניסו אותו לג'ריקן שנחתך.

 

באשר למולנר אמר מפקח חג'ג' כי על פי מה שנצפה בקלטת - הוא הגיע לאחר שהנשק כבר הוחבא במיכל, עמד ושוחח עם החשודים האחרים, בעוד הנשק נמצא בין רגליו. השופט בני שגיא ציין לאחר שצפה בקלטת כי מולנר עמד כשגבו מופנה להתרחשות ושוחח עם אדם אחר.

 

משחק של עבריינים: ריסוס גז מדמיע

בצילומי האבטחה נקלט גם מה שנראה כרגע של שובבות תמוהה בחצר הבית, כאשר אלי ראובן ריסס לעבר כמה מהנוכחים גז פלפל או גז מדמיע.

 

עורכי הדין של החשודים שחר חצרוני, תמיר סננס, עומר גואטה, ירום הלוי, אבי סוחמי ומוטי כץ אמרו בדיון כי צריך לבחון את הצורך בהמשך החזקתם של החשודים במעצר, לאור המבחנים המקובלים באשר להסכמה, ידיעה ושליטה בנשק. חלקם אף טענו כי החשודים שאותם הם מייצגים לא נטלו כל חלק בפעולות ולא ידעו כלל על הימצאות הנשק.

 

השופט בני שגיא כתב בהחלטתו כי החשודים ככל הנראה שכחו את דבר קיומן של מצלמות האבטחה.

השופט ביצע הבחנה בין החשודים כתוצאה מהתרשמותו מהצפייה בסרט האבטחה וכתב בהחלטתו כי "אף כי נראה שבידי המשטרה ראייה ניצחת, לפחות ביחס לחלק מהמעורבים - עדיין קיים מרחק לבין ההכרזה של סיום החקירה". הוא הורה על הארכת מעצר של תשעה מהחשודים בשישה ימים ושחרורם של עמיר מולנר ויוסי דבח למעצר בית בן עשרה ימים.

 

בסיום הדיון השופט נעתר לבקשת המשטרה והחליט לעכב את החלטתו בעניין מולנר ודבח עד לשעות הצהריים על מנת שהמשטרה תוכל להגיש ערר.

פורסם לראשונה 02/12/2008 23:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מולנר. ידע או לא ידע?
צילום: ירון ברנר
מומלצים