שתף קטע נבחר

קרדי סוויס צפוי לפטר כ-5,300 עובדים

הבנק השני בגודלו בשוויץ יפטר 11% מכוח האדם ויחסוך כ-2 מיליארד פרנק בשנה; מנכ"ל הבנק, יו"ר הדירקטוריון וראש חטיבת הבנקאות להשקעות לא יקבלו הטבות עבור 2008

הבנק השני בגודלו בשוויץ, קרדי סוויס, הודיע הבוקר (ה') כי הוא נערך לפיטוריהם של כ-5,300 איש, המהווים כ-11% מסך העובדים בחברה. מהלך זה מבוצע לאור הפסדים מצטברים של כ-2.5 מיליארד דולר, עליהם מדווח הבנק בשני החודשים הראשונים של הרבעון הנוכחי.

 

על פי סוכנות הידיעות בלומברג, יתרכזו פיטורי העובדים בחטיבת הבנקאות להשקעות של קרדי סוויס, ועם השלמת המהלך יוריד הבנק בכ-2 מיליארד פרנק את היקף הוצאותיו. בנוסף, צפוי הבנק לבצע מחיקת ערך בהיקף של כ-900 מיליון פרנק בגין מהלך זה, אך מחיקה זו תבוצע בדו"חות הרבעון הרביעי.

 

עוד נמסר בהודעת הבנק, כי מנכ"ל הבנק, יו"ר הדירקטוריון וראש חטיבת הבנקאות להשקעות לא יקבלו הטבות עבור שנת 2008, לאור הפסד נקי של 5.2 מיליארד דולר עליו דיווח הבנק בשנת 2008, לפחות עד עתה. במקביל, מודיע הבנק כי בכוונת חטיבת הבנקאות להשקעות להוריד באופן משמעותי את היקף פעילותה במוצרים מובנים. תהליך הפיטורים יהיה הדרגתי, ויסתיים כפי הנראה בחודש יוני 2009. בתוך כך דיווח הבנק כי את חודש נובמבר יסיים כפי הנראה עם רווח צנוע, אך לא בהפסד.

 

נוחי דנקנר השקיע 1.2 מיליארד פרנק

את הרבעון השלישי השנה סיים קרדי סוויס עם הפסד נקי בהיקף 1.26 מיליארד פרנק שוויצרי (1.08 מיליארד דולר), זאת לעומת רווח נקי של 1.3 מיליארד פרנק שוויצרי בתקופה המקבילה אשתקד. בניטרול הוצאות חד פעמיות בהיקף 2.7 מיליארד פרנק שוויצרי (המורכבים ממחיקות ערך של 2.4 מיליארד פרנק בחטיבת הבנקאות להשקעות ו-310 מיליון פרנק שוויצרי בחטיבת הבנקאות הפרטית) היה מדווח הבנק על רווח נקי בהיקף של מעל מיליארד פרנק שוויצרי ברבעון החולף.

 

חרף ההפסדים שמסיבה לבנק חטיבת הבנקאות להשקעות, מדווח קרדי סוויס כי היקף הנכסים בחטיבות הבנקאות הפרטית, הכוללת את חטיבת ניהול העושר וחטיבת בנקאות הקמעונאית והתאגידית, צמח ב-14.5 מיליארד פרנק שוויצרי ברבעון השלישי.

 

כחלופה להצעת העזרה של ממשלת שוויץ לבנק, גייס באוקטובר קרדי סוויס 10 מיליארד פרנק שוויצרי ממספר גופים. 3.2 מיליארד פרנק מתוכם גויסו באמצעות מכירת מניות. ההשקעה של כור שבשליטת נוחי דנקנר מהווה 1.2 מיליארד פרנק מסכום זה. יתרת הסכום גויסה באמצעות הנפקת אג"ח להמרה וני"ע צמיתים של הבנק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים