שתף קטע נבחר

"נא לגעת" - וגם להגיע להתרגש וליהנות

למעלה מ- 70 אלף מבקרים כבר הגיעו למרכז "נא לגעת" וצפו ב-11 שחקנים חירשים-עיוורים, בהצגה ייחודית "לא על הלחם לבדו". יש במתחם גם בית קפה עם צוות מלצרים חרשים ומסעדה שפועלת בחושך מוחלט. ככה זה נראה

כבר שנה שמרכז "נא לגעת " מהווה במה ייחודית ומופלאה לשחקנים חירשים-עיוורים. למעלה מ- 70 אלף מבקרים הגיעו לצפות בהצגה "לא על הלחם לבדו", שהועלתה כ- 170 פעם בפני קהל מהארץ ומהעולם. במסעדה ובבית הקפה במרכז סעדו אלפים, שזכו לשירותם המסור של צוות עובדים חרשים ועיוורים. המקום פועל בעזרת תמיכת קרנות ותורמים פרטיים, הביטוח הלאומי ומשרד הרווחה ובעיקר מהכנסה עצמית העומדת על מעל 65%.

 

קבוצת התיאטרון "נא לגעת", המורכבת משחקנים חרשים-עיוורים, הוקמה ב-2002 במטרה ליצור עבורם במה. ההצגה "לא על הלחם לבדו" בבימויה של המנהלת האמנותית של מרכז "נא לגעת", עדינה טל, הושקה עם פתיחת המרכז, לאחר חזרות שנמשכו שנתיים. בהצגה משתתפים 11 שחקנים חרשים-עיוורים. סביב ציר הזמן של לישת הבצק, התפחתו ואפייתו על הבמה עבור הצופים, נוצר בהצגה מפגש חד פעמי וקסום בין השחקנים והקהל.


"קפה קפּיש"- בית קפה עם מלצרים חרשים

יוצרים יחד מציאות חדשה

"בפעילותו המגוונת שואף מרכז "נא לגעת" להוות מרכז תרבות מוביל לכל דבר, וכן דוגמא למקום בו נפגשים ופועלים יחדיו אנשים מרקעים שונים, חלקם בעלי מוגבלויות פיזיות, היוצרים יחד מציאות חדשה" מספרת טל. "צוות המרכז מפגיש קהל שומע ורואה עם עובדי המקום - עיוורים או חרשים או שניהם גם יחד, הקוראים תיגר על בדידותם ומשתלבים בחברה".

 

מרכז "נא לגעת", הראשון מסוגו בעולם, כולל אולם תיאטרון, בו מועלות הפקות של חברי קבוצת התיאטרון "נא לגעת", "קפה קפּיש" - בית קפה שהמלצרים בו חרשים ו"בלק אאוט" - מסעדת חושך בה מלווים את הסועדים צוות של מלצרים עיוורים והארוחה מוגשת בחשיכה מוחלטת. בית הקפה והמסעדה האיכותיים מהווים מקור משיכה לקהל הרחב בפני עצמם.

 

"נפלא לראות את החלום מיתרגם למציאות, אנשים מגיבים למקום בצורה מדהימה, הם מגיעים לכאן לבלות ומקבלים ערך מוסף מאוד גדול." מסבירה טל בהתלהבות "המבקרים מתייחסים אל הביקור כחוויה משנת חיים ואני חושבת שזאת המהפכה שלנו - היא משנה את חייהם של אלו שעובדים פה, אבל גם את חיי אלו שמגיעים לבקר". היא מסכמת, "מדובר בחוויה שבאמת מצליחה לגעת".

 

  • מרכז "נא לגעת ", רציף העלייה השנייה, נמל יפו. פתוח בימים א', ג' ו-ה'.  להזמנות ופרטים: 03-6330808
  • "קפה קפיש" פתוח מ- 19:00 עד חצות.
  • במסעדת "בלק אאוט" ניתן לסעוד בשעה 18:30 ובשעה 21:00. למסעדה יש להזמין מקום מראש.
  • ההצגה "לא על הלחם לבדו" מתקיימת בשעה 20.30 בימים א', ג', ו- ה'.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרכז "נא לגעת"
צילום: נתן דביר
מתוך ההצגה "לא על הלחם לבדו"
צילום: לירון אלמוג
לשימוש הכתבה בלבד! מרכז נא לגעת
צילום: אדי סגל
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים