שתף קטע נבחר

רה"מ: לא ניתֵן לפגוע בדמוקרטיה ובשלטון החוק

ראש הממשלה ושר הביטחון בירכו על תוצאות הפינוי המהיר של בית המריבה בחברון. ברק: "המרחק בין תופעות ההתרסה שראינו בימים האחרונים לבין אנרכיה גמורה הוא כחוט השערה"

אחרי פינוי הבזק של בית המריבה הגיע הזמן לסיכומים. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בירך הערב (יום ה') את שרי הביטחון ובטחון הפנים ואת הרמטכ"ל, כוחות הביטחון ומשטרת ישראל, על מה שהגדיר "הביצוע המהיר והיעיל" של פינוי בית המריבה בחברון.

  

אולמרט אמר כי הממשלה בראשותו "לא תיתן יד לגורם כלשהו לפגוע בדמוקרטיה ובשלטון החוק". הוא הבטיח כי כל ניסיון של גורמים אלימים לפגוע באוכלוסיה הפלסטינית – יתקל בתגובה חריפה ומיידית.

 

פינוי בית המריבה - עדכונים אחרונים:

 

גם שר הביטחון בירך על הפינוי ואמר כי "מה שעמד למבחן הוא עצם היכולת של המדינה לאכוף את חוקיה ומרותה על האזרחים". במסיבת עיתונאים שקיים בקרייה בתל-אביב, הודה ברק לכל מפקדי הכוחות. ברק ציין כי הוא שוחח גם עם ראשי מועצת יש"ע, חברי כנסת ורבנים בניסיון להגיע לפינוי מוסכם.

 

הוא הוסיף, "זה זמן מצד אחד לא לפעול בהתלהמות ומצד שני לא לאבד בשום שלב את קשר העין עם היעד. אכיפת מרות המדינה על אזרחים זה החישוק של כל מדינה דמוקרטית - הבטחת ביצוע החלטות בית המשפט ובסופו של דבר פינוי הבית החום וזה מה שנעשה". 


בית המריבה לאחר הפינוי (צילום: דודי ועקנין)

 

ברק נשאל לגבי עיתוי הפעולה ביום הפריימריז במפלגת העבודה, "אין לטענות האלה שום שחר, בסופו של דבר זה שאלה שאיננה ראויה לתשובה, אם יש בכלל מקור פוליטי עכשווי זה המקור של השאלות לא של ההתייחסות שלי, לנו אין ברירה, כל סוג אחר של התנהגות היה מעילה ביסודות של תפקידי ואחריותי".

 

הוא הדגיש, כי "אין ברירה לשר ביטחון במדינת ישראל, אלא להבטיח ששלטון החוק ומרות המדינה על אזרחים תישמר בכל מצב ובכל תנאי. בלי זה אין לנו מדינה. המרחק בין התופעות של התרסה שראינו בימים האחרונים בתקשורת הגלויה לבין אנרכיה גמורה הוא מרחק של חוט השערה ואנחנו לא רחוקים כל כך ממנו כפי שנראה".

 

שר הביטחון התייחס גם לאפשרות שאנשי ימין יפרו את הסדר באתרים נוספים בחברון וביהודה ושומרון, "אנחנו נשארים פרוסים בכוחות מוגברים גם בחברון סביב הבית ובקריית ארבע  

וגם בפריסה מוגברת בכל רחבי יהודה ושומרון. יש בפרוש אפשרות שאותם פורעים קיצוניים שראינו את חלקם בבניין החום יתפרסו במקומות אחרים וינסו לעשות פרובוקציות כנגד פלסטינים, אני מקווה שלא כנגד ישראלים, אבל אנחנו נפעל כדי למנוע את המקרים".

 

גם הכוחות בשטח, מרוצים מהמבצע המהיר. מפקד מג"ב, ניצב ישראל יצחק, אמר סמוך לבית המריבה בחברון: "זו אחת המשימות שהוטלו על כוחות מג"ב. הכוחות פעלו במהירות, עם תוצאות טובות מבחינת הפעילות. כוחות מג"ב והמשטרה נמצאים כאן וימשיכו להיערך גם בזמן הקרוב".


פורסם לראשונה 04/12/2008 18:34

 

בהכנת הידיעה השתתפו דניאל אדלסון, אפרת וייס ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. תגובה חריפה ומיידית
צילום: רויטרס
ברק. יכולת המדינה לאכוף
צילום: אסף רביץ , משרד הביטחון
הפינוי בחברון
צילום: רויטרס
מומלצים