שתף קטע נבחר

הפצועים מחברון: נעשה את השבת בבית שפונה

שעות ספורות לאחר פינוי "בית המריבה" בחברון והמתנחלים מבטיחים להשיב את הבית לידיהם. פעילת הימין נדיה מטר, שנפצעה קל-בינוני, אמרה בבית החולים: "אם ברק היה מפעיל כוח דומה כדי לשחרר את גלעד שליט, הוא היה כבר כאן". דניאלה וייס הורחקה מאזור יהודה למשך חודש

"בעזרת השם עוד נחזור לשם. אחרי שאשתחרר מבית החולים נקים מאהל חדש", כך אמר הערב (יום ה') ל-ynet בנו של הרב משה לוינגר, מי שנחשב ל"אבי היישוב היהודי" בחברון. שלמה לוינגר נפצע קל במהלך פינוי "בית המריבה" בחברון ואושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים. הפלסטינים דיווחו בשעות הערב על עשרות פצועים בהתנגשויות עם מתנחלים בחברון ובגדה.

 

פינוי בית המריבה - עדכונים אחרונים:

 

אלוף פיקוד המרכז, גדי שמני, חתם הערב על צו הרחקה נגד מי שנחשבה למנהיגת אנשי הימין שהתבצרו בבית המריבה, דניאלה וייס. הצו מרחיק את ראש מועצת קדומים לשעבר למשך חודש מגזרת יהודה.

 

בבתי החולים המשיכו הפצועים מההתנגשויות עם כוחות הביטחון לשחזר את שארע. לוינגר הבן סיפר על רגעי הפינוי מהבית: "הוצאתי את אשתי ובני מהבית, ואז תפסו אותי כמה שוטרי מג"ב וזרקו אותי על הכביש מתחת לבית. הרמנו ידיים כדי שיראו שאנחנו לא רוצים לזרוק אבנים. עמדנו מול שורה של מג"בניקים ופתאום הם שלפו אלות והרביצו לנו בברכיים. נפלתי וצעקתי. קיבלתי מכה בגב ומישהו נתן לי מכה בחזה".

 

גם בנו בן ה-11 של לוינגר היה עד ראייה למתרחש. "בעזרת השם עוד נחזור לשם היום אחרי שאשתחרר מבית החולים ונקים מאהל חדש", הוסיף שלמה לוינגר. "הבית נקנה כחוק וגם האלופים אמרו שזו סוגיה משפטית שצריכה להתברר בבית המשפט. שר הביטחון, אהוד ברק, משתמש בהחלטות בג"ץ למטרה פוליטית".

 

פעילת הימין נדיה מטר נפצעה קל עד בינוני מחבלות בכל חלקי גופה והיא מאושפזת בבית החולים שערי צדק.  

"הכוחות האדירים עם גז מדמיע, אלות וכדורי גומי התחילו להכות בנו עם אלות, כשכל הפשע שלנו זה אהבת ארץ ישראל.

 

"כשראיתי את זה חשבתי רק על גלעד שליט, הוסיפה מטר. "לוּ שר הביטחון היה מפעיל את מה שראינו היום כדי לשחרר את גלעד שליט, גלעד היה איתנו היום". לדבריה, "כל עם ישראל מוזמן לבוא בשבת לבית השלום. אנחנו מתארגנים לחזור לשם. מחר כבר נהיה שם".

 

בהכנת הידיעה השתתפו מיטל יסעור בית-אור ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוזרים מחר. מטר
צילום: עדי ששתיאל
וייס. מורחקת
צילום: עידו ארז
הפינוי בבית המריבה
צילום: רויטרס
מומלצים