שתף קטע נבחר

הרצוג: גילה את הרווחה ונבחר במקום הראשון

במשרד הרווחה גילה יצחק הרצוג שזה מה שהוא רצה כל חייו. לדאוג לנכים, נשים מוכות, ילדים במצוקה ולניצולי שואה. כשהגיע למקום הראשון בפריימריז של העבודה - איש לא הופתע

יצחק הרצוג ממש לא רצה לעזוב לפני כשנה וחצי את משרד התיירות. הוא הסתובב בעולם, הצטלם עם דוגמניות, השיק קמפיינים, ובסך הכל - היה לו טוב. כשהאילוצים הקואליציוניים הכריחו אותו להעביר את המשרד האהוב ל"ישראל ביתנו", הרצוג הפך את משרד הרווחה, משרדו החדש, למשאת נפשו. פתאום, הוא גילה שזה מה שהוא רצה כל חייו: לטפל בעניים, במסכנים ובנדכאים. היום (ו'), כשהודיעו כי הוא נבחר במקום הראשון בפריימריז של העבודה, איש לא הופתע.

 

 

כי ככה זה עם הרצוג: תהיה המשימה שתוטל עליו אשר תהיה, הוא יתנפל עליה כמו מוצא שלל רב, במשרד הממשלתי כמו בפוליטיקה, הוא מתייחס לעבודה שלו ברצינות תהומית. כל נושא צריך להיבדק, לכל שאלה תשובה. אומרים על הרצוג שהוא אחד האנשים היחידים שמסוגלים לדבר בשני טלפונים בו זמנית, ולבקש מהמזכירה לחבר לו שיחה נוספת בשלישי. וזה מבלי להזכיר את הודעות ה-SMS שהוא שולח תוך כדי. היכולת שלו לקפוץ בין נושאים ולהתחבר כמעט לכל סוגיה, והרצון שלו למצוא פשרות, הפכה את הרצוג לפוליטיקאי אהוד מצד אחד, אך גם שנוא על חלק מעמיתיו שמכנים אותו "חסר חוליות".

 

 

בחירתו למקום הראשון בפריימריז בעבודה לא הפתיעה איש. למעשה, אלמלא היה נבחר, בוודאי היו מורמות כמה גבות. הרצוג יודע לזהות את הנושאים החמים בשיח הציבורי, יודע להתחבר לכל נושא שעשוי להביא לו תועלת ציבורית ופוליטית. מאז נכנס למשרד הרווחה, הוא הוביל רפורמות שונות, הקים ועדות שניערו את האבק מעל נושאים שלא נידונו שנים, ובשיא מאבקם של ניצולי השואה - הצטרף אליהם, למרות שהעניין מעולם לא היה בתחום האחראיות של המשרד שבראשו הוא עומד.

 

הרצוג אף הקים ועדה, שמסקנותיה שימשו כבסיס להחלטת ממשלה להגדיל את הקצבאות לניצולי השואה. שר הרווחה הוא גם יקיר ארגוני הנשים. הרצוג סייע להעביר את החוק המסייע לאמהות חד הוריות, ופועל רבות כדי לסייע לנשים מוכות. לאחר כמה סיורים במקלטים לנשים מוכות, פתח משרד הרווחה בקמפיין להגברת המודעות לאלימות נגד נשים והדיווח לרשויות.

 

השר מרבה לסייר בשטח ולאחר שביקר במקלטים לנשים מוכות, והכיר נשים מוכות מקרוב, יצא משרדו בקמפיין להגברת מודעות ודיווח לרשויות בנושא תקיפה מינית.

 

בנוסף קידם הרצוג במשרד הרווחה נושאים כמו נוער בסיכון. המשרד השיק את הפרוייקט הלאומי לילדים ונוער בסיכון, שאמור לתת מענה ל-140 ילדים כאשר הדגש הוא על הרשויות החלשות. תקציב המשרד לתחום זה הוגדל משמעותית ועומד היום על מיליארד שקל.

 

עבור ציבור הנכים בחר הרצוג להוביל את חקיקת חוק לרון לשיוויון הזדמנויות בשוק העבודה ושילובם בקהילה. כתוצאה משביתת הנכים מול משרדו, עודכנו קצבאות הניידות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרצוג עם מנכ"ל משרדו
צילום: ירון ברנר
הרצוג עם בר רפאלי
צילום: יעל דין
מומלצים