שתף קטע נבחר

מומלצי נתניהו: חיים כץ, יולי אדלשטיין ולאה נס

בימים האחרונים פועל יו"ר הליכוד לקידום ארבעה מאנשי שלומו, בהם שני חברי כנסת מכהנים, שהוא חושש שלא ייבחרו במקומות ריאלים בפריימריז ביום שני. מטרתו של נתניהו: רשימה מתונה יחסית ללא משה פייגלין ואנשיו

מקורביו של יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, אמרו הערב (שבת) כי הוא פועל בימים האחרונים לקידום בחירתם של ארבעה מועמדים ברשימה הארצית בפריימריז: חברי הכנסת חיים כץ ויולי אדלשטיין וכן חברת הכנסת לשעבר לאה נס והמועמד יחיאל לייטר. לדבריהם, אנשיו של נתניהו פועלים בנושא מחשש שארבעת המועמדים לא ייבחרו במקומות ריאליים ברשימה לכנסת.

 

הפריימריז בליכוד ייערכו ביום שני הקרוב ותמיכתו של נתניהו בארבעת המועמדים, יכולה להעיד על האופן בו יבחר את מועמדי הרשימה הארצית. נתניהו צפוי גם לסמן את "הכוכבים החדשים" שהביא לליכוד, בהם דן מרידור, אסף חפץ ועוזי דיין כדי לשפר את סיכוייהם בפריימריז.

 

במסיבת עיתונאים שנערכה באחרונה עם השדרן והשחקן ספי ריבלין אמר נתניהו כי ישמח לראות גם אותו ברשימת הליכוד הבאה.

 

נתניהו חושש כי הרשימה תהיה ימינית מדי בעקבות הפופולריות הרבה לה זוכים בני בגין והרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון. בנוסף, חושש נתניהו מהאפשרות הסבירה שמשה פייגלין יצליח להיבחר למקום ריאלי בפריימריז.

 

בקרב על משבצות העולים תומך נתניהו בבני בריסקין ובזאב אלקין בניסיון לסכל את בחירתה של אסיה אנטוב – המזוהה עם פייגלין. בקרב על מחוז הדרום תומך יו"ר הליכוד בראש העיר שדרות לשעבר, אלי מויאל, חרף החקירה הפלילית נגדו.

 

בשבוע שעבר הגיע נתניהו לפשרה עם בכירי המפלגה לפיה מספר הסימונים שיוכל כל בוחר בפריימריז לסמן יגדל מ-10 ל-12. ההחלטה אושרה במרכז הליכוד חרף דרישתו של פייגלין, לקיים הצבעה חשאית. נתניהו העדיף בתחילה כי מספר הסימונים יוגדל ל-15, אך בכירי המפלגה הביעו התנגדות נחרצת מחשש שיידרדרו במורד הרשימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. חושש מנטייה ימינה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים