שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: סניף טיב טעם בגבעתיים ייסגר בשבת

שופט בית-המשפט לעניינים מקומיים פסק כי הואיל והסניף נמצא ברחוב המאופיין במוסדות דת רבים - הוא ייסגר בשבתות ובחגים. לדבריו, איבוד הכנסות הרשת כתוצאה מהסגירה בסופי השבוע אינה שונה מהפסדים של שאר העסקים באזור

בית-המשפט לעניינים מקומיים בגבעתיים פסק על סגירת סניף טיב טעם בעיר בשבתות וחגים. הסניף, ברחוב ויצמן, נפתח בפברואר השנה. עוד לפני שנפתח עורר סערה, מכיוון שעיריית גבעתיים התנגדה לפתיחתו בשבת, למרות שלא הרחק ממנו פועל בשבת סניף של המתחרה AM:PM, וכן סניף של חנות yellow ופיצוציות.

 

בית-המשפט קבע כי בניגוד למתחרים שפועלים ברחובות סמוכים, טיב טעם פתחה סניף המשתרע על יותר מ-200 מ"ר ופועל כמרכול ברחוב המאופיין במוסדות דת רבים, ביניהם הרבנות ובתי-כנסת.

 

"כך למשל, נאסרה פעילותו בימי מנוחה של קניון גבעתיים המצוי גם הוא ברחוב ויצמן. כמו כן, באותו קטע רחוב שבו נפתח הסניף, מצויים עסקים נוספים כגון חנות ירקות וסניף מגה, אשר כולם סגורים בימי המנוחה", נכתב בפסק-הדין.

 

בעניין הפסדי ההכנסות שלהם טענה טיב טעם, קבע השופט יונה אטדגי כי הפסדי ההכנסות של הרשת אינם שונים מהפסדים של שאר העסקים הפועלים באזור, כמו למשל מגה בעיר הסמוך.

 

השופט הוסיף ואמר כי בעלי רשת טיב טעם היו מודעים מראש לכך שהעירייה תאכוף עליהם את חוק העזר, ותדרוש את סגירת הסניף בשבתות, כלומר, אותם הפסדים היו ידועים וצפויים מראש, ולמרות זאת בחרה החברה לפתוח את הסניף. לחברה ניתנה זכות ערעור לבית-המשפט המחוזי בתוך 30 יום.

 

מקבוצת טיב טעם נמסר: "על פני הדברים, להבנתנו אין הצדקה משפטית למתן צו איסור פתיחת בית העסק בימי המנוחה. אחד מנימוקי פסק הדין הוא כי סניף טיב טעם מצוי באזור המאופיין בריכוז רב של בתי כנסת ואולם, טיב טעם הוכיחה במהלך המשפט כי בגבעתיים פועלים עשרות בתי עסק בימי המנוחה, בכללם מספר מרכולים מתחרים שגודלם והיקף פעילותם זהה לזה של טיב טעם.

 

"טיב טעם גם הוכיחה כי בקרבת בתי העסק האחרים הפתוחים בגבעתיים בימי המנוחה, מצויים בתי כנסת, חלקם פועלים ממש בצמידות לבית כנסת ולאחד מהם אפילו קיר משותף עם בית כנסת. לגופו של עניין, טיב טעם לומדת את פסק הדין ותשקול את המשך צעדיה". 

 

ראש עיריית גבעתיים, ראובן בן שחר, אמר בתגובה: "איכות החיים ניצחה ותושבי העיר הרוויחו מכך. מדיניות העירייה באה להבטיח את איכות החיים של תושבי גבעתיים, את השקט והשלווה בעיר, ובכלל זה גם לשמור על המרקם החברתי המיוחד השורר בה. אנו לא ניתן שגבעתיים תהפוך למרכז קניות הומה בימי המנוחה. גבעתיים לא תהפוך להיות שוק, ואנו נמשיך ונגן על מרקם החיים השליו והשקט בעיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
סניף טיב טעם
צילום: אורלי דיין
מומלצים