שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: עוד הידרדרות לתלמיד הישראלי

במתמטיקה קפצנו חמישה מקומות לאחור, במדעים שניים - כך עולה ממבחני טימ"ס הבינלאומיים. בשורות טובות לטיוואן ודרום-קוריאה. לידי ynet הגיעו התוצאות, שיפורסמו מחר רשמית על-ידי משרד החינוך

ערב בחירות, מבטיחים לנו הפוליטיקאים גדולות ונצורות - ושמים את החינוך בראש מעייניהם. אבל גם השנה התמונה העולה מהשטח קודרת במיוחד: במבחן ההשוואה הבינלאומי, התלמיד הישראלי ממשיך להידרדר.

 

לתוצאות המבחן המלאות - לחצו כאן.

 

במבחני הטימ"ס (TIMSS) במתמטיקה לשנת 2007, שהגיעו לידי ynet, נסוגה ישראל למקום ה-24 מבין 49 מדינות - הידרדרות של חמישה מקומות ביחס למבחנים הקודמים.

 במדעים ההידרדרות קלה יותר - של שני מקומות בלבד, למקום ה-25.

 

את הבחינות עורך הארגון הבינלאומי להערכת הישגים חינוכיים (IEA) בקרב מאות-אלפי תלמידים בגילאי 9 ו-13. בישראל נבחנו כ-4,300 תלמידים מכיתות ח'.

 

במקום הראשון במבחני המדעים בעולם נמצאת סינגפור עם 567, אחריה טיוואן

ואז - יפן ודרום-קוריאה. ישראל מקבלת 468 נקודות במבחן ועוקפת מדינות כמו מצרים, כוויית ואיראן. את הרשימה סוגרת גאנה עם 303 נקודות. במתמטיקה טיוואן בראש עם 598 נקודות ואחריה: דרום-קוריאה, סינגפור והונג-קונג. ישראל מקבלת ציון של 463. היא עוקפת את לבנון, ירדן, תאילנד ואינדונזיה. את הרשימה סוגרת קטאר עם 307 נקודות.

 

יש לציין כי בתקופתה של יולי תמיר כשרת החינוך, ירדו התוצאות במבחנים לעומת כהונתה של לימור לבנת. כאשר נבחנו התלמידים ב-2003, עלתה ישראל למקום ה-19 במתמטיקה וה-23 במדעים - שיפור משמעותי ביחס לחמש שנים קודם לכן.

 

בתגובה לנתונים, אמר ל-ynet יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז: "התוצאות לא מפתיעות אותי, כאשר שרת החינוך פרופ' יולי תמיר לא מוסיפה שעות לבתי הספר, מגדילה את מספר התלמידים בכיתות ולא משנה את תוכנית הלימודים, אלה התוצאות. למעשה הכל היה ספינים פוליטיים שלה ולא רק זאת, גם תוצאות מבחני המיצ"ב הפנימיים מראים על ירידה חדה משנה שעברה. זאת למרות שתמיר מתפארת בהכנסת רפורמת 'אופק חדש' אבל אני אומר כאן - הכל ישראבלוף".

   

מחר אמור משרד החינוך לפרסם, במסיבת עיתונאים מיוחדת, את הציונים במלואם - הן של מבחני הטימ"ס והן של המיצ"ב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד יש מה ללמוד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים