שתף קטע נבחר

אולמרט: צמרת הליכוד קיצונית, ותוביל לבידוד

נבחרת הליכוד החדשה ממשיכה לספוג מהלומות פוליטיות. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר כי "הליכוד היה מפלגה ימנית, שתוליך את ישראל לפינה מבודדת". לבני: "הרשימה של הליכוד היא משקולת על הרגליים של נתניהו". דליה איציק: "שיתוף פעולה קואליציוני יהיה קשה"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ומחליפתו בהנהגת קדימה, ציפי לבני - פעם ליכודניקים בעצמם - מתייצב היום (ג') נגד רשימת הליכוד לכנסת, שנבחרה בפריימריז: "הליכוד היה מפלגה ימנית ונשאר מפלגה ימנית שתוליך את ישראל לפינה של בדידות, לימים הקשים שאנחנו רצינו לצאת מהם", אמר אולמרט. לדברי לבני, "הרשימה של הליכוד היא משקולת על הרגליים של נתניהו והוא זה שצריך להתמודד עם הרשימה הזו". 

  

פריימריז בליכוד - הסיקור המלא ב-ynet:


העשירייה הראשונה: בנימין נתניהו, גדעון סער, גלעד ארדן, רובי ריבלין, בני בגין, משה כחלון, סילבן שלום, משה יעלון, יובל שטייניץ ולאה נס

 

לבני הוסיפה כי לאור הבחירות בליכוד, הבחירות בקדימה יהיו ידניות עם פתקים. ראש הממשלה אולמרט אמר כי "היום כל העולם משחרר לפתחה של ישראל, מנהיגים נמצאים בקשר כמעט יום-יום וכל אחד רוצה להגיע לכאן. אם ביבי, בוגי יעלון ומשה פייגלין הן הדמויות הבולטות יותר בליכוד, הרי שמדובר באנשים ימנים קיצונים ולפי דעתי הדבר יגרום לנזק מדיני למדינת ישראל. הליכוד פעם, בתקופת מנחם בגין היה מפלגה של שלום, אני הייתי ימני מהם. לדעתי הליכוד היום לא יועיל למדינת ישראל". 

 

ראש מטה הבחירות של קדימה, דליה איציק, פסימית בנוגע לאפשרות שהליכוד וקדימה יהיו שותפות באותה הממשלה. בשיחה עם ynet היא מתריעה שהרכב רשימת הליכוד יקשה על הקמת ממשלה עתידית: "ההשתלטות הזו תקשה על שיתוף פעולה קואליציוני עתידי עם נתניהו. המורדים קיבלו את המפתח לליכוד, הם בעלי הבית".


העשירייה השנייה: ישראל כץ, יולי אדלשטיין, לימור לבנת, חיים כץ, יוסי פלד, מיכאל איתן, דן מרידור, ציפי חוטובלי, גילה גמליאל ומשה פייגלין

  

בשנים האחרונות, כיו"ר הכנסת, דחפה איציק להקמת ממשלת אחדות לאומית. הבוקר היא אומרת: "אני סבורה שהליכוד צריך להיות חלק מהממשלה שציפי לבני תקים. עם זאת, אני מוטרדת בגלל הרכב הרשימה. צריך להסתכל על הרשימה מתחילתה ועד סופה ולהבין מה צפוי לנו. עם הרשימה הזו, הכל תקוע. הליכוד אומר לא על הכל: לא לאזרחי המדינה, לא למדינה, לא לכלכלה. הליכוד אומר כן לקיצוניות. הליכוד בחר רשימה כתומה מכתומה, שמסנדלת את המדינה".

  

לדברי איציק, "נתניהו חזר להיות הלחשן שמסובך בתככים. אנחנו מכירים אותו כשהוא נלחץ, מכירים אותו כשהוא פועל בפאניקה. מתברר שביבי אולי התבגר, אבל הוא לא ממש השתנה. זה יום עצוב לישראל, למרות שמדובר ביום שמח לקדימה. פייגלין ניצח בליכוד, וכעת ברור כי הבחירה היא בין פייגלין ובין ציפי לבני. פייגלין קיבל את המפתח לליכוד. מי שחיפש הצדקה להקמת קדימה, מצא אותה הלילה שוב. הליכוד אותו ליכוד, הדילים אותם דילים. פייגלין אמר שהוא יביא את כל המחנה הלאומי לליכוד. כך בדיוק נראה הליכוד".


העשירייה השלישית: זאב אלקין, יריב לוין, ציון פניאן, מיכאל רצון, איוב קרא, דני דנון, כרמל שאמה, אופיר אקוניס, אהוד יתום, אללי אדמסו.

 

אחריהם בעשיריה הרביעית: יצחק דנינו, דוד אבן-צור, קטי שטרית, מירי רגב, שגיב אסולין, בועז העצני, גיא יפרח, אסף חפץ (מקום 38), יחיאל לייטר, קרן ברק, דניאל בנלולו ועוזי דיין (מקום 42).

   

רשימה קיצונית יותר מהמורדים

דליה איציק אומרת כי רשימת הליכוד לכנסת ה-18 מוכיחה שהימין הקיצוני השתלט על הליכוד: "רשימת הליכוד קיצונית הרבה יותר מרשימת המורדים שהיתה לפני ההתנתקות. מתפקדי הליכוד גירשו את ביבי מהבית שלו, והתברר שאין לו שום השפעה בקרב מתפקדי הליכוד. המתפקדים נתנו לביבי בקושי חדר בליכוד. הרשימה שנבחרה צריכה להיות הסיוט של נתניהו. זו רשימת שיתוק".

  

בהתייחסה לדחיקתם של "כוכבי" הליכוד אל אחורי הרשימה, אומרת יו"ר מטה הבחירות של קדימה: "כל הכוכבים נכשלו. השמיים התקדרו, וההר הוליד עכבר. מכל הכוכבים לא נשאר אלא אבק כוכבים. נתניהו עשה הצגה במשך שבועיים למרות

 הוא ידע שאין לו שום שליטה אמיתית על המתפקדים. נתניהו הבטיח לתמוך בכל מי שהביא לליכוד, אבל בעצם התברר שהוא השתמש בכוכבים כתפאורה זמנית לצרכים של עצמו. ביבי רצה ליצור רושם טוב, אבל התברר שהכל פלופ". 

 

היא מאשימה את נתניהו כי טיפח במו ידיו את משה פייגלין ואת אנשיו, "ביבי גידל את כל החבורה הזו. מי שרב איתם כל יום, זה הוא. הוא מגדל אותם. האם נתניהו מאמין ברשת הביטחון של אולמרט? ברור שלא. אבל הוא רוצה נקודות, ומוכן להקריב את הכלכלה. האם הוא מאמין בקצבאות ילדים? לא. אבל הוא יעשה את זה כדי למשוך את ש"ס אליו". 

 

בהכנת הידיעה השתתף שמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בעיה של נתניהו. ציפי לבני
צילום: AP
תוקף את חבריו לשעבר. אולמרט
צילום:פלאש 90
לא למדינה, כן לקיצוניות. איציק
צילום: עמית שאבי
מומלצים