שתף קטע נבחר

השופטת נגד המשטרה: שוחרר היורה מחברון

שופטת בית משפט השלום בירושלים, מלכה אביב, שחררה ממעצר את זאב בראודה מקריית ארבע שירה בפלסטינים לאחר המהומות. היא תקפה את המשטרה על כך שלא נעצרו פלסטינים, והבהירה: "אינני מנהלת את הדיון על פי תגובות התקשורת"

זאב בראודה, המתנחל מקריית ארבע, החשוד שירה בשני פלסטינים לאחר פינוי "בית המריבה" בחברון שוחרר בצהריים (יום ד') ממעצרו - לא לפני שהשופטת בבית משפט השלום בירושלים, מלכה אביב, מתחה ביקורת חריפה על המשטרה: "המשטרה מקלה ראש בצורה כל כך קיצונית בהתנהגות התושבים הפלסטינים באותו אירוע... לא ניתן לתת יד לאותו מנהג של איפה ואיפה שכל כך זועק".

 

השופטת ציינה את העובדה שאיש מהמעורבים האחרים באותו אירוע חמור לא נעצר על-ידי המשטרה ולא נפתחו נגדו כל הליכים, כאשר ברור שהתבצע לינץ' בבראודה. במהלך הדיון טען עורך דינו של בראודה, עו"ד אריאל עטרי, כי בראודה ירד לוואדי על מנת להרחיק את בנו מבית המריבה, ולאחר מכן הוקף בערבים שהחזיקו בידיהם אבנים גדולות והוא חשש לחייו.

 

עטרי ציין כי בראודה מעולם לא הסתבך בשום תקרית אלימה. לאחר החלטת השופטת לשחררו, פנה נציג המשטרה בבקשה לעכב את ביצוע ההחלטה, לצורך בחינת ערעור. לאחר מכן הגיע לאולם נציג הפרקליטות, עו"ד דן בהט, שטען כי יש כתב אישום שמחכה לאישור וכי הוא מבקש שלוש שעות לעיכוב ביצוע השחרור, משום שייתכן ששופט בערכאה גבוהה יותר יחלוק על דעת השופטת.

 

בהט ציין שבראודה פתח באש וירה על אדם - ולכן הוא עדיין מסוכן. השופטת דחתה את בקשת הפרקליטות, וגם בקשת נציג המשטרה שנכנס ללשכתה - לא הועילה. השופטת הבהירה לנציג שדרך זו אינה מקובלת עליה וכי היא לא תקיים דיון שלא במעמד כל הנוגעים בדבר: "אינני מנהלת את הדיון על פי תגובות התקשורת".

 

עוד מציינת השופטת בהחלטה כי לאחר דברי המשטרה והפרקליטות היא מהרהרת בינה לבין עצמה האם בעצם המשטרה לא שבויה בקונספציה שנוצרה

בתקשורת ושקשה לה לסגת מקונספציה זו. "דבריו של נציג הפרקליטות בפניי אישרו לי שכך פני הדברים ושהרהורי הנ"ל לא היה בכדי", קבעה בהחלטתה.

 

בסיומו של דיון קודם בבית המשפט אמר בראודה ל-ynet, "כבר אמרתי מספר פעמים בחקירות במשטרה שלא התכוונתי לפגוע באף אחד. המטרה היחידה הייתה להגיע לבית השלום ולהוציא את הילד שלי. יריתי רק להגנה עצמית, חששתי לחיי ולחיי הבחור שלידי. יצאה לי טעות חמורה שפגעתי בפלסטינים. התכוונתי רק לירות באוויר".

 

ועד "משפחות האסירים היהודים הלאומיים" אמר היום בתגובה: "קיבלנו הוכחה נוספת לשיקולים הזרים והפוליטיים שמנחים את ממשלת ישראל בטיפול באסירים היהודים. מצד אחד, היא מעניקה פרס לטרור ומשחררת כמחווה עוד 230 אסירים ערבים. מצד שני, יהודים שהגנו על עצמם כמו בראודה ופעלו מתוך מצוקות ביטחוניות, ממשיכים להינמק בכלא ללא חופשות וזכויות אלמנטריות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זאב בראודה
צילום: גיל יוחנן
עו"ד אריאל עטרי
מומלצים