שתף קטע נבחר

קרוב משפחה של הבלוגר דרחשאן: "הוא עצור"

הבלוגר שכונה "אבי הבלוגוספירה באיראן", עצור מאז נובמבר - כך אישר קרוב משפחתו לאתר סטודנטים אקטיבסטי. השלטונות האיראנים מכחישים את דבר מאסרו

אחד מקרובי משפחתו של הבלוגר האיראני, חסין דרחשאן, אישר כי הוא עצור מזה כחודש בבית הכלא באיראן. על פי דיווח באתר האיראני "אדואר-ניוז", המזוהה עם ארגון סטודנטים אקטיביסטי, הוסיף קרוב המשפחה של דרחשאן כי הבלוגר אף יצר קשר טלפוני עם משפחתו, במהלך החודש האחרון. עדיין אין אישור או הכחשה רשמית לדיווח על מעצרו של דרחשאן.

 

בחודש שעבר דווח כי דרחשאן נעצר וכי הודה בריגול למען ישראל. אם יורשע, הוא עלול לעמוד בפני גזר דין מוות. דרחשאן שב למולדתו לאחר גלות ממושכת בקנדה, במהלכה הספיק לבקר פעמיים בישראל. דרחשאן זכה לכינוי "אבי הבלוגספירה האיראנית".

 

דרחשאן היה בלוגר חרוץ מאוד ונהג לכתוב כמעט מדי יום. מאז 1 בנובמבר דרחשאן הפסיק לכתוב רשימות חדשות בבלוג שלו וכך עלה החשד שדבר מה אירע לו. פרשת מעצרו של דרחשאן קשורה ככל הנראה למערכה כוללת שמנהל המשטר בטהרן נגד מתנגדי המשטר מבית ומחוץ, ולניסיון של האיראנים להוכיח כי הם מסכלים פעילות מודיעינית מערבית נגדם.

 

כמה ימים לאחר שפורסם כי דרחשאן נעצר הודיעה איראן כי הוציאה להורג איש עסקים איראני, עלי אשתרי, שהורשע לפני כחצי שנה בריגול למען ישראל. מספר ימים לאחר מכן חשפה איראן רשת ריגול שניסתה לאסוף מודיעין על תוכנית הגרעין והופעלה לטענתה על ידי המוסד הישראלי.

 

באחרונה החלו בלוגרים איראנים רבים להפנים את המסר מהשלטונות, וחלקם נקטו בצעדי זהירות שונים על מנת לצמצם אפשרות שהמשטר יצוד אותם. מדיווחים שהגיעו ל-ynet מטהרן, נודע כי חלק מהבלוגרים משנים את כתובות הבלוגים, מחליפים כתובות דוא"ל ומשתדלים "להנמיך פרופיל" ככל האפשר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים