שתף קטע נבחר

השלטון המקומי מאיים: נשבית ההסעות ללימודים

יו"ר מרכז השלטון המקומי שיגר מכתב לראש הממשלה ובו ביקש לבטל את הקיצוץ של 180 מיליון שקלים בתקציבי הסעות התלמידים. הוא מאיים כי אם דרישותיו לא יענו ישובש מערך ההסעות החל מחודש ינואר

מרכז השלטון המקומי מאיים היום (ד') לשבש את מערך הסעות התלמידים לבתי הספר מחודש ינואר. במרכז הבהירו כי השיבושים יבוטלו רק אם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יחליט להחזיר את תקציבי ההסעות שקוצצו.

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, שיגר מכתב לאולמרט ובו דרישה לבטל את הקיצוץ בסך 180 מיליון שקלים. "החלטת הממשלה אשר שינתה את הקריטריונים להסעת תלמידים אינה אלא קיצוץ תקציבי במסווה של 'שינוי קריטריונים'", כתב אלדר.

 

הוא הוסיף, "כל אחד יודע שתלמיד בכיתה א' לא יגיע למוסד החינוכי בו הוא לומד אם המרחק יעלה על 2 ק"מ, או תלמיד בכיתה ב' יגיע למוסד החינוכי לאחר הליכה של 4 ק"מ. "מרחקים אלו, המתבססים על הסכמים לעשרות שנים, גם כך אינם ריאליים. לפיכך, לצערנו, הרשויות המקומיות לא תיתנה יד לשינוי בלתי סביר זה, שכרגיל, התבצע ללא כל דיון עימנו וכאמור, הוא צעד חד-צדדי שלא נשקל כלל".

 

הוא ביקש מראש הממשלה לבטל את הקיצוץ התקציבי, "כפי שידעת לדחות יוזמות חד-צדדיות אחרות בעבר ואנו מודים לך על כך, אנו מבקשים את התערבותך המיידית במהלכים הללו,

 בטרם נאלץ לשבש את מהלך הלימודים החל מראשית ינואר 2009 על ידי ביטול הסעת כל התלמידים עד לפתרון הסוגיות והחזרת המצב לקדמותו".

 

משרד החינוך מסר בתגובה כי הוא "מביע התנגדות לקיצוץ במערך ההסעות וגורס כי יש לבטלו. שרת החינוך, יולי תמיר, הביעה את התנגדותה לקיצוץ כאשר החליטה הממשלה לשנות את הקריטריונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיגר מכתב לרה"מ. עדי אלדר
צילום: אלדד רפאלי
מומלצים