שתף קטע נבחר

הבדיחה הפכה למינוי: גיל קופטש בראש עלה ירוק

יו"ר המפלגה היוצא סיפר ל-ynet כיצד הגיע קופטש לראשות המפלגה: "התחלנו להשתעשע ברעיון. אמרנו שנעשה סרטון דוקומנטרי-קומי על המירוץ של קופטש לכנסת"

מהטלוויזיה לראשות מפלגת "עלה ירוק": הבדרן גיל קופטש יעמוד בראש המפלגה הקוראת ללגיליזציה של סמים קלים - כך החליטה השבוע המפלגה.

 

יו"ר המפלגה היוצא, שלומי סנדק, סיפר ל-ynet כי מה שהתחיל בבדיחה, הסתיים במינוי לתפקיד הבכיר ביותר. "התחלנו להשתעשע ברעיון שהוא יעמוד בראש המפלגה. אמרנו שנעשה על זה סרטון דוקומנטרי קומי על המירוץ של קופטש לכנסת. שיכנעתי אותו, היו לו הרבה חששות. בסופו של דבר הצעתי שהוא יהיה במקומי בראשות המפלגה".

 

סנדק אמר כי צירוף קופטש למפלגה אינו גימיק. "גימיק יחזיק אולי כתבה אחת. זה טבעי שאנשים כמו קופטש, שאין להם תפיסה מקובעת של הממסד, יובילו מפלגה כמו עלה ירוק. יש לישראל פוטנציאל להיות המדינה הטובה בעולם ורק צריך למנף את זה לטובתנו".

 

עלה ירוק הוקמה בשנת 1999, וחרתה על דגלה את המאבק לשימוש חוקי בסמים הקלים.

 היא התמודדה בבחירות לכנסת ה-15 וכן לכנסת ה-16, אך בשני המקרים לא עברה את אחוז החסימה.

 

בין היתר תומכים במפלגה - לפי המצע - בהפיכת הקנביס לחוקי בשימוש רפואי, אישי ותעשייתי; מציעים חינוך גבוה חינם והעלאת משכורות למורים וגננות; תומכים במאבק מתמיד בתאונות דרכים, הפחתת עלות הביטוח על רכבים דו-גלגליים ושבילי אופניים בטוחים בכל הארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
גיל קופטש
צילום: יובל חן
למען לגליזציית סמים (אילוסטרציה)
מומלצים