שתף קטע נבחר

לבני ביום ה-900: "אי אפשר להחזיר את כולם"

"כולנו רוצים שגלעד יחזור הביתה", אמרה שרת החוץ ויו"ר קדימה לתיכוניסטים בתל-אביב. "אבל חלק מהנכונות להילחם היא הבנה שאין לנו ברירה אחרת - תמיד יש סיכון של מינימום נפגעים, לא תמיד זה אפשרי להחזיר את כולם הביתה". על הפוליטיקאים: "לא כולנו עם סיגר במחלקה ראשונה"

"לא תמיד אפשרי להחזיר את כולם הביתה", אומרת שרת החוץ ויו"ר קדימה, ציפי לבני, ביום בו מציינים 900 ימים לחטיפתו של גלעד שליט לעזה.

 

במפגש עם תלמידי תיכון בתל-אביב, אמרה לבני: "המחשבה

 כאילו אני יכולה לשחרר את גלעד ולא עושה כלום היא מחשבה נוראית. כולנו רוצים שגלעד יחזור הביתה, אבל חלק מהנכונות להילחם היא הבנה שאין לנו ברירה אחרת - תמיד יש סיכון של מינימום נפגעים, לא תמיד זה אפשרי להחזיר את כולם הביתה".

 

על המצב הסבוך ברצועת עזה, אמרה לבני: "היעד בטווח הארוך הוא להפיל את שלטון חמאס. הוא לא פרטנר". על יוזמת השלום הסעודית: "אני לא צריכה הצעות חדשות - לא בערבית ולא בצרפתית - להסכם עם הפלסטינים. אני רוצה להציע אותן בעצמי".      

 

לבני קבלה על שיטת הממשל בישראל: "ממשלות לא מחזיקות מעמד, בגלל השיטה הרעה הזאת אנחנו לא מספיקים לעשות כלום". היא התחייבה: "מיד לאחר הבחירות אפעל לשינוי השיטה".

 

גם לענייניים הפוליטיים התייחסה המועמדת - ולא שכחה לעקוץ את ראש הממשלה המתפטר ואת יריבה מן הליכוד: "יש גם פוליטיקאים לא נהנתנים, שלא נוסעים במחלקה ראשונה ומעשנים סיגרים", אמרה. לדבריה, "הפריימריז בליכוד מקלים על הציבור לעשות בחירה נכונה. עכשיו ההבחנה בין הדרכים השונות ברורה". 

 

באשר ליתורנותיה העידה לבני, "אנחנו רגילים לראש ממשלה ששבוי בידי המערכת הצבאית. אני לא שם, זה היתרון שלי. אני יכולה לשאול שאלות. כשצבא נכנס אני גם חושבת כמה צעדים קדימה, חושבת כבר על היציאה. במלחמת לבנון אנשי הצבא חשבו שהם פועלים לבדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי לבני
צילום: AP
צילום: AP
900 יום בשבי. גלעד שליט
צילום: AP
מומלצים