שתף קטע נבחר

אלקטל-לוסנט תפטר כ-1,000 מנהלים

יצרנית ציוד הטלקום הגדולה בעולם תפסיק גם את חוזי העבודה של 5,000 מעובדיה הזמניים ותקצץ 1.3 מיליארד דולר מהוצאותיה בשנתיים הקרובות. מאלקטל ישראל נמסר ל-ynet: "לפי שעה לא נמסר לנו על מהלכים כלשהם בישראל"

יצרנית ציוד הטלקום הגדולה בעולם, אלקטל-לוסנט, הודיעה היום (ו') כי בכוונתה לנקוט צעדי התייעלות: בין השאר יקוצצו כ-1,000 משרות ניהוליות, יופסקו חוזי העסקה עם 5,000 עובדים זמניים ויעשה קיצוץ של 1.3 מיליארד דולר בהוצאות בשנתיים הקרובות. ההחלטה התקבלה לאחר שבמשך שני רבעונים עוקבים דיווחה החברה על הפסד נקי.

 

מנכ"ל חברת אלקטל בישראל, יאיר פכט, עדיין לא קיבל מידע - האם פיטורי הענק של מנהלי החברה בעולם כוללים גם מנהלים בצוות החברה בישראל. מהחברה נמסר ל-ynet: "לפי שעה לא נמסר לנו על מהלכים כלשהם בישראל".

 

אנליסטים של אלקטל-לוסנט, שהמטה שלה ממוקם בפריז, מעריכים כי שוק הטלקום יתכווץ ב-12%-8% ב-2009 על רקע משבר האשראי הגלובלי, ההאטה בכלכלה העולמית והירידה המשמעותית בצריכה.

 

מנכ"ל החברה, בן ורואיין, שנכנס לתפקידו בספטמבר השנה, הדגיש כי על רקע תחזיות אלו, אין מנוס מקיצוץ בהוצאות ופיטורי עובדים, עם כל הצער שהדבר גורם.

 

בזכות צמצום ההוצאות הצליחה החברה להקטין את ההפסד ברבעון השלישי של השנה ב-88.4% לעומת הרבעון הקודם. עם זאת, נאלצה אלקטל-לוסנט לדווח על הפסד נקי של 40 מיליון אירו (כ-51 מיליון דולר).

 

אלקטל-לוסנט סובלת מירידה בהשקעותיהן של מפעילות טלקום, הלקוחות הגדולים ביותר שלה. המכירות בענף זה ירדו ב-13% ל-2.73 מיליארד אירו. מניית החברה צנחה מתחילת השנה ב-63% ל-1.85 אירו, מה שמשקף לה שווי שוק של 4.3 מיליארד אירו בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים