שתף קטע נבחר

ארה"ב: שני בנקים נוספים קרסו

מניין הבנקים שקרסו במדינה מראשית 2008 עלה ל-25, עם קריסתם בסוף השבוע של Haven Trust מג'ורג'יה ו-Sanderson State מטקסס. סניפיהם ייפתחו מחדש ביום שני כסניפי הקבוצות שרכשו אותן

רגולטורים בארצות-הברית סגרו בסוף השבוע שני בנקים - בג'ורג'יה ובטקסס. בכך האמיר ל-25 מניין הבנקים שנסגרו ברחבי ארצות-הברית מראשית 2008.

 

מדובר ב-Haven Trust מג'ורג'יה ו-Sanderson State מטקסס. לבנק מג'ורג'יה היו נכסים שנאמדו בראשית החודש ב-572 מיליון דולר ופקדונות ב-27.9 מיליון דולר. הרשות הפדרלית לביטוח פקדונות בארצות הברית (FDIC) סגרה את הבנק ומכרה חלק ממנו לקבוצת BB&T מצפון קרולינה.

 

ארבעת סניפיו של Haven Trust ייפתחו מחדש ביום שני, עם תחילת שבוע העבודה בארצות-הברית, כסניפי BB&T. הרשות הפדרלית תערוב לפקדונות.

 

בנק Pecos County State מטקסס רכש את Sanderson State. הסניף היחיד של הבנק ייפתח מחדש ביום שני כסניף של Pecos.

 

הרשות הפדרלית מסרה כי זכות הגישה המלאה של בעלי הפקדונות בשני הבנקים שנסגרו לכספם לא תפגע. להערכת הרשות, הפעולה שנקטה כלפי שני הבנקים בסוף השבוע תעלה 212.5 מיליון דולר.

 

מניין 25 הבנקים שקרסו מראשית 2008 עצום בהשוואה ל-3 בנקים שנסגרו בכל 2007, וגדול אף יותר ממספר הבנקים שנסגרו בחמש השנים הקודמות גם יחד. על פי תחזיות שונות, בנקים רבים לא ישרדו ב-2009 את המשבר הכלכלי המעמיק.

 

ביום חמישי הודיע בנק אוף אמריקה על פיטורי 35-30 אלף מעובדיו. הפיטורים ייפרשו על פני שלוש שנים, ומשקפים את רכישת בנק ההשקעות מריל לינץ' שקרס ואת החולשה הכללית במשק. הבנק ציין בהודעתו שהמצב הכלכלי בארה"ב פוגע בפעילותו העסקית.

 

לפני שלושה שבועות סגרה FDIC שלושה בנקים: Downey Financial corp ו-PFF Bank & Trust מקליפורניה, וקומיוניטי בנק מג'ורג'יה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קריסת בנק בארה"ב, ביולי השנה
צילום: רויטרס
מומלצים