שתף קטע נבחר

עמי אילון עוזב את מימד

ל-ynet נודע כי עמי אילון והרב מיכאל מלכיאור הגיעו למסקנה ששיתוף הפעולה לא צלח. אילון, שרק בחודש שעבר עזב את מפלגת העבודה, הצהיר כי לא יתמודד לכנסת הבאה

פרסום ראשון: מי שהיה אמור לעמוד בראש רשימה משותפת עם מפלגת מימד בבחירות הקרובות, עמי אילון, עוזב את הרשימה. גורמים בכירים במערכת הפוליטית אמרו היום (שבת) ל-ynet כי אילון וחבר הכנסת מיכאל מלכיאור שעומד בראש מימד, הגיעו למסקנה ששיתוף הפעולה לא צלח, ולפיכך הוחלט על עזיבתו.

 

סמוך לזמן שאילון עזב את מפלגת העבודה, סוכם עם מלכיאור שיעשה ניסיון לשתף פעולה עם גופים ותנועות נוספות, כדי לרוץ יחד בבחירות. בסביבתו של אילון אומרים כי הניסיון לא עלה יפה ולכן לא יהיה שיתוף פעולה עם מימד. 

 

מאוחר יותר, אמר אילון בשיחות סגורות כי לא יתמודד על מקום בכנסת הבאה. הוא ציין כי בכוונתו לשוב ולקדם את יוזמת השלום האזרחית "המפקד הלאומי". 

 

רק בחודש שעבר אמר השר עמי אילון, שעזב את מפלגת העבודה, בכינוס של מועצת "מימד" בירושלים כי "השילוב המפתיע שלי ושל הרב מיכאל מלכיאור הוא המפתיע ביותר בחברה הישראלית - אדמירל, ראש שב"כ, ורב אורתודוכס, בן בית אצל האפיפיור ושייחים ונושא הדגל של ישראליות שפויה. אם השילוב יכול להתקיים, יש תקווה לחברה הישראלית".

 

כשפרש מהעבודה, הוא תקף בחריפות את המפלגה בה היה חבר. הוא אמר: "זו מפלגה ללא אידאה, לא תקנון, ללא חוקים - שכל בוקר משתנים, זו מפלגה שאסור להמצא בה". אילון סיפר בכינוס שערך כי החליט לעזוב את העבודה בעקבות ועידת המפלגה האחרונה, לאחר שהסתבר לו כי היא אינה מהווה אלטרנטיבה שלטונית. "מפלגה זה לא דבר קדוש. אני יוצא למסגרת פוליטית אחרת, ולבית פוליטי שיהווה מקום למאות אנשים שמחפשים מקום שפוי להצביע עבורו". קודם שהגיע למימד הוא ניהל מגעים על הצטרפות למרצ.

 

בשל המעבר ל"מימד", שיגר מזכ"ל העבודה, איתן כבל, מכתב לאילון בו הוא ביקש ממנו להחזיר את התיק. "מונית לתפקיד כשר ללא תיק בממשלת ישראל מכוח ההסכם הקואליציוני בין קדימה לעבודה",

 כתב כבל, "לאחרונה הודעת על פרישתך ממפלגת העבודה. נוכח פרישתך הנני לבקשך להחזיר המינוי ולחדול מכהונתך כשר בממשלה".

 

מקורביו של אילון אמרו בתגובה למכתב, כי "אם לאחר שביקש מאילון להצטרף לממשלה, ברק רוצה שיתפטר - הוא יתפטר. ברק מוזמן לתת את התיק לחברים שלו ובכך לוותר על השלמת נושא השרות האזרחי והנושאים הנוספים שאילון טיפל בהם בממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. שיתוף הפעולה לא צלח
צילום: ירון ברנר
מומלצים