שתף קטע נבחר

זירת הקניות

המרוץ לקלפי: "התנועה הירוקה" בוחרת

מאות מתפקדים קבעו מי יהיו ראשי רשימת "התנועה הירוקה" שתתמודד בבחירות הקרובות: ערן בן-ימיני, פרופ' אלון טל, איריס האן וחוסיין טרבייה מובילים את הרשימה. "זו הנבחרת הטובה מכולן - והיא תחולל שינוי במפה הפוליטית", מכריזים בתנועה

קריסת מחשבים? תורים אינסופיים בואכה הקלפיות? "התנועה הירוקה" רושמת הישג ראשון לקראת מערכת הבחירות הארצית: תקלות מביכות לא התרחשו במהלך הבחירות המקדימות לרשימת המפלגה לכנסת, שהתקיימו ביום שישי האחרון בסמינר הקיבוצים בתל-אביב.

 

הבחירות המקדימות נערכו לאחר גיוסם של כ-1,000 מתפקדים, השקת קמפיין הבחירות של המפלגה השבוע ושימוש ברשתות חברתיות ברשת האינטרנט להפצת המסרים של המפלגה. 39 מתמודדים הציגו את מועמדותם לרשימה, אותה הרכיבו כ-70% מבעלי זכות ההצבעה שנכחו בפריימריז.

 

יו"ר המפלגה הזמני, ערן בן-ימיני, נבחר להוביל את הרשימה ברוב גדול של קולות. למקום השני הגיע פרופ' אלון טל, חברו להקמת "התנועה הירוקה" ומייסד ארגון "אדם טבע ודין". במקום השלישי ניצבת איריס האן, מתכננת

סביבתית ומנהלת תחום התכנון והמחקר ב"חברה להגנת הטבע", ואחריה ד"ר חוסיין טרבייה, פעיל ומחנך סביבתי מסחנין.

 

"חווינו יום מרגש במיוחד", פוסק אבי דבוש, מזכיר התנועה. "עד הרגע האחרון לא ידענו האם ניתן לקיים בחירות הוגנות, פתוחות ודמוקרטיות בלוח זמנים קצר כל-כך. אבל חברי התנועה הוכיחו שהכל אפשרי. יצרנו ביחד חגיגה דמוקרטית, במובן האמיתי של הקלישאה. יצרנו את הנבחרת המרשימה, האיכותית, הנקייה והטובה מכולן, שתחולל שינוי במפה הפוליטית הישראלית".

 

"האנשים שהוצבו בחזית הרשימה הובילו את המאבקים הסביבתיים הבולטים בארץ בשנים האחרונות", מוסיף היו"ר הנבחר בן-ימיני. "אנחנו מקווים שבעזרת הציבור נמשיך להוביל את המאבק גם בזירה הפרלמנטרית".

 

"התנועה הירוקה" היא אחת משלוש מפלגות סביבתיות שיתמודדו על קולות הבוחרים בבחירות הקרובות. המפלגות הנוספות הן "הירוקים" בראשות פאר ויסנר ו"עלה ירוק" בראשות הקומיקאי גיל קופטש. הניסיונות לאחד בין "התנועה הירוקה" ומפלגת "הירוקים" כשלו בשל חילוקי דעות עקרוניים ואישיים. ל-ynet נודע כי גורמים במפלגות הללו טרם ויתרו על הניסיון לאחד את השתיים - וכי החלטה בנושא תתקבל השבוע.

 

בתוך כך מביעים בכירים במפלגת "הירוקים" חוסר שביעות רצון מהתנהלותה, אותה הם מכנים "לא דמוקרטית". יש החוששים שהמפלגה, שרשמה מספר הישגים בבחירות המקומיות האחרונות, תיאלץ לוותר על שותפים מרכזיים להצלחתה בזירה המקומית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
"להוביל את המאבק". ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים