שתף קטע נבחר

כמה תעלה אגרת רישיון מירוץ?

צעד קטן נוסף בדרך לקיום מרוצי מכוניות חוקיים בישראל: ועדת הכספים אישרה היום (ב') את תעריפי האגרות לרישוי רכב לתחרויות. אז כמה יעלה לכם רישיון מירוץ?

ועדת הכספים אישרה היום (ב') תעריפי אגרות חדשים של רישוי כלי רכב תחרותיים-ספורטיביים, ואגרות לחידוש הרישיון השנתי. כמו-כן אישרה הוועדה אגרת רישיון לנהיגת רכב מירוץ שתעמוד על 56 שקלים.

 

חוק הספורט המוטורי אושר בכנסת בשנת 2005, לאחר שנים של גרירת רגליים. אלא שמאז העניינים לא הפכו מהירים יותר. למרות קבלת החוק, אישור התקנות אורך כבר כשלוש שנים. גם תחזיות של יוסי ניסן, מנהל הרשות לנהיגה ספורטיבית, לפיהן יתקיים מירוץ חוקי ראשון השנה, התבדו בסופו של דבר נוכח בירוקרטיה רגילה ומלחמות האינטרסים בין הגופים השונים.

 

 

ןלמחירים

למכונית מירוץ לספורט עממי, אגרת הרישום תהיה 108 שקלים ואגרת חידוש הרישיון 58 שקלים; מכונית, רכב שטח, באגי עד 12 טון - אגרת הרישום תעמוד על 288 שקלים, והחידוש לרישיון השנתי על 188 שקלים.


רישום אופנוע למירוצים יעלה בין 158 ל-238 שקלים, חידוש הרישיון על בין 58 ל-138 שקלים (צילום: רונן טופלברג)

 

אגרת הרישום לאופנועים עד 120 סמ"ק תעמוד על 158 שקלים וחידוש הרישיון על 58 שקלים. בעלי אופנועי מירוץ מכל סוג אחר ישלמו 238 שקלים אגרת רישוי, ו-138 שקלים עבור חידוש רישיון. לטרקטורונים תעמוד אגרת הרישוי על 238 שקלים, וחידוש הרישיון יעלה 138 שקלים.

 

לרכב מסוג קארט, לרבות קרוס-קארט, אגרת הרישוי תעמוד על 158 שקלים ואגרת החידוש על 58 שקלים. כלי רכב מסוג זה שנפח המנוע שלהם גבוה מ-390 סמ"ק, יידרשו לשלם 238 שקלים עבור אגרת הרישוי, ו-138 שקלים לחידוש הרישיון.

 

הוועדה אישרה לצורך זה תקנות חדשות לפיהן סכומי האגרות ישתנו כל שנה באחד באפריל, ויעודכנו לפי השינויים במדד המחירים לצרכן. בעל רישיון נהיגה ספורטיבית שאיננו מסוגל מחמת נכות לנהגו בכלי תחרותי, רישיונו יבוטל והאגרה תוחזר בשיעור של החלק היחסי לכל חודש של תקופת הביטול.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד צעד קטן בדרך לספורט מוטורי בישראל
צילום: AP
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים