שתף קטע נבחר

אישום: חטף נער פלסטיני, כפת אותו והתעלל בו

צבי סטרוק, תושב שילה, מואשם כי תקף נערים פלסטינים ליד היישוב. מכתב האישום עולה כי סטרוק חטף את אחד הנערים, הפשיט אותו מבגדיו, כפת אותו והיכה אותו בכל חלקי גופו

מי מואשם בתקיפה חמורה? בנה של יו"ר ארגון זכויות האדם ביש"ע. לבית משפט המחוזי בירושלים הוגש היום (יום ב') כתב אישום נגד צבי סטרוק, בן 26 משילה, המואשם כי תקף נערים פלסטינים, חטף אחד מהם והתעלל בו קשות. הנער אושפז לאחר המקרה כשהוא סובל מחבלות בכל חלקי גופו. פרקליטו של הנאשם תולה תקוות בשימוע שייערך לו וטוען כי האישום צפוי להימחק.

 

מכתב האישום, שהגיש עורך הדין שגיא אופיר, עולה כי לפני כחמישה חודשים הגיע סטרוק למאחז "אש קודש" הנמצא בין כפר קוסרא

ליישוב שילה. סטרוק הוא בנה של אורית סטרוק, יושבת ראש ארגון זכויות אדם ביש"ע. הוא הגיע למקום כשהוא רכוב על טרקטורון והחל לרדוף אחרי אחד הנערים שהיה במקום. 

 

הנערים ניסו להימלט, וכשהצליח סטרוק להתקרב אל אחד מהם עצר את הטרקטורון וירד ממנו עם חבר נוסף שנשא את נשקו האישי של סטרוק, רובה M16. חברו של סטרוק פתח בירי לעבר כיוון בלתי ברור, ואז קפא הנער במקומו והרים את ידיו. סטרוק נאשם כי החל להכות את הנער בכל חלקי גופו, בעט בו, הפיל אותו והטיח את ראשו בקרקע.

 

חטיפה על טרקטורון - והמשך התעללות

מכתב האישום עולה כי אז החל סטרוק לרדוף אחר נער נוסף, כשחברו ממשיך לתקוף את הנער שהשניים ירו לעברו. כשתפס סטרוק את הנער השני הוא גרר אותו לטרקטורון כשהוא זב דם, כפתו את ידיו מאחורי גבו ונסעו עמו מהמקום כשפניו מכוסות.

 

הנער איבד במהלך במהלך הנסיעה את הכרתו, ולאחר מכן הועבר על ידי השניים לשטח פתוח שם המשיכו להכותו, הפשיטו אותו מבגדיו, ואז השליכו אותו כשפניו מכוסות וידיו כפותות. הוא נותר כבול במשך שעות,

ורק לאחר שהשתחרר מצא מכונית שלקחה אותו חזרה לכפרו. הוא אושפז בבית חולים בשכם ואובחן כמי שסובל מחבורות וחתכים בכל חלקי גופו.

 

בנוסף, מואשם סטרוק כי חודשיים קודם לכן תקף לראשונה את הנער בשעה שרעה את צאנו יחד עם חבריו סמוך לכפר קוסרא. כשהגיעו סטרוק וחבריו למקום הם קראו לנערים לעזוב את המקום בטענה שזו אדמתם, ואז היכו את הנער וחבריו.

 

סנגורו של סטרוק, עו"ד חיים כהן, אמר בתגובה ל-ynet: "באמצע ינואר יתקיים שימוע מול פרקליט המחוז ואני מאמין שאחרי השימוע כתב האישום יימחק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
באדיבות רשות הטבע והגנים
מומלצים