שתף קטע נבחר

עיני: הזהרתי את בר-און מראש והוא לא הקשיב

יו"ר ההסתדרות התייחס לגל הפיטורים במשק, והאשים את שר האוצר בשאננות. "בר-און אמר: 'לא יהיה כלום, תפסיקו, אין שום משבר. אני הריבון, אני קובע ואתם אל תתערבו'"

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, טוען שניסה כבר לפני כמה חודשים להביא את שר האוצר, רוני בר-און לגבש תוכנית למניעת גל הפיטורים במשק. כך טען עיני היום (ב') בנאום שנשא בוועידת ישראל לעסקים של גלובס.

 

סערה בוועידה

 

לדברי עיני: "לפני מספר חודשים הרגשנו אני וידידי שרגא ברוש (יו"ר התאחדות התעשיינים - ת.ג) שיש בעיה במפעלים בפריפריה. פנינו לבר-און בשקט ואמרנו חוששים שיהיו עשרות אלפי מפוטרים והצענו לו - 'בואו נעבוד מהר ובשקט כדי לצמצם אותו'. הוא אמר - 'לא יהיה כלום, תפסיקו, אין שום משבר. אני הריבון, אני קובע ואתם אל תתערבו'".

 

יו"ר ההסתדרות התייחס גם לאיומי השביתה במשק: "בשבוע שעבר הייתי בישיבה של ארגוני המעסיקים, והם עצמם אמרו לי - 'תשביתו כבר את המשק כדי להזיז את האוצר'. אני נשבע שאחרי שלא ישנתי כמה לילות קיבלתי החלטה שלמרות דבריו של שר האוצר אקח אחריות ולא אשבית את המשק במצב כזה. אבל האוצר עדיין לא מוכן לעשות שום דבר בנוגע לפיטורים".

 

מדי יום אני מקבל טלפונים ממנהלים שמפטרים עוד 200 עובדים בשביל שלושה מיליון שקל. בכרמיאל בשביל 11 מיליון שקל, הולכים לפטר (בחברת תיקשוב - ת.ג) 2,500 עובדים. תוכנית החל"ת עולה רק מיליארד שקל, אני שואל - איזו מין משלה זאת? איך לא איכפת להם? איך אפשר בזמן של משבר שבו מדינות שופכות עשרות מיליארדי דולרים לשבת ולא לתת שקל אחד? תוכנית ההאצה מדברת על כסף בעוד כמה חודשים, אבל המנהלים אומרים - יש לי עוד שבועיים ואני צריך לסגור את העסק. וכל מפעל כזה מפרנס עיירת פיתוח שלמה. ואני פונה לשר האוצר: עזוב את בעיות האגו, אנחנו מכירים בסמכות העליונה שלך, אני מושיט לך יד - בוא ותשב עם כל הגורמים הרלוונטיים כדי למצוא פיתרון מיידי למכת הפיטורים".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"דיברנו עם בר-און בשקט". עיני
צילום: אוראל כהן
מומלצים