שתף קטע נבחר

צה"ל הרג בכיר בג'יהאד האיסלאמי בג'נין

ג'יהאד נוואהדה, בן 23, מפקד פלוגות אל-קודס של הג'יהאד האיסלאמי בג'נין ומבכירי הארגון בצפון הגדה, נהרג מאש צה"ל. הפלסטינים מסרו כי הכוח ניסה לעצור אותו בבית קפה, הוא נמלט - ונורה למוות

כוחות צה"ל הרגו סמוך לחצות (יום ג') את ג'יהאד נוואהדה, בן 23 מהכפר יאמון, מפקד פלוגות אל-קודס של הג'יהאד האיסלאמי באזור ג'נין וממפקדי הארגון בצפון הגדה.

 

הפלסטינים דיווחו כי הכוח ניסה לעצור אותו בבית קפה, שבו שהה. הוא ניסה להימלט, ובחילופי אש עם צה"ל הוא נהרג.  

 

לטענת צה"ל, המבוקש ניסה לברוח, והכוח פתח בירי לעבר פלג גופו התחתון וזיהה פגיעה. כוחות הביטחון התכוונו לפנותו לבית חולים בישראל, אך הוא מת מפצעיו, והועבר לידי הסהר האדום. במערכת הביטחון אמרו כי נוואהדה התכונן בימים אלה להוציא לפועל פיגוע. 

 

נוואהדה, בכיר בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי בצפון השומרון, נעצר על-ידי הרשות הפלסטינית ב-2008. במהלך הפעולה שבה נעצר, התהפכה מכוניתו. אנשי הרשות ירו לעברו. האירוע הצית מתיחות בין אנשי הג'יהאד האיסלאמי לאנשי הרשות הפלסטינית. הוא שוחרר ממעצר בחודש ספטמבר האחרון. עם שחרורו, כך אומרים במערכת הביטחון, שב לפעול במסגרת ארגון הטרור.

 

שניים מאחיו של נוואדה עצורים בישראל, וגם הם שייכים לג'יהאד האיסלאמי. פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד,פרסמו הודעה ובה איימו לנקום את מותו. גורמים בג'יהאד האיסלאמי מסרו כי האירוע מציב סימני שאלה רבים סביב הצורך להמשיך ברגיעה, במיוחד לנוכח העובדה שהרגיעה לא כוללת לפי שעה את הגדה המערבית.

 

האירוע הזה עלול להקשות עוד יותר על השיחות לחידוש הרגיעה שתבוא אל קיצה הרשמי בסוף השבוע הזה. בכל הארגונים הפלסטינים הסתייגו מהרגיעה בעזה שהושגה ביוני, משום שלא כללה את הגדה המערבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוח צה"ל פועל בג'נין
צילם: איי פי
מומלצים