שתף קטע נבחר

לבני בקלפי: רוצה שיעורי הצבעה כמו באח הגדול

כ-80 אלף מתפקדי מפלגת השלטון בוחרים היום את הרשימה שלהם לכנסת ה-18. יו"ר המפלגה הצביעה ואמרה שהיא מקווה "לאותם שני מיליון מצביעים גם בבחירות". האם המחשבים יעמדו הפעם בפרץ?

אחרי הליכוד והעבודה - גם בקדימה חברי המפלגה הולכים להצביע. כ-80 אלף מתפקדים בוחרים מהבוקר (יום ד') את מועמדיהם לרשימת המפלגה לכנסת ה-18. "נבחר רשימה ואיתה ננצח", אמרה יו"ר התנועה ושרת החוץ, ציפי לבני, כשבאה להצביע בקלפי בצפון תל-אביב.

 

לבני התייחסה לגמר תוכנית הריאליטי "האח הגדול" אמש, ואמרה: "אני בעניינים, שלא תחשבו. אני מקווה שאותם שני מיליון שהצביעו אתמול, יצביעו גם בבחירות". משך הצבעתה של לבני היה דקה ועשרים שניות. בקדימה ביקשו לעקוץ, והיה מי שאמר כי בניגוד לבנימין נתניהו בליכוד, היא לא נזדקקה לעזרת מומחה.

 

למרות שהטכנולוגיה לא האירה פנים לשתי המפלגות הגדולות האחרות, בקדימה החליטו לבסוף לא לחזור אל פתקי ההצבעה הישנים והמוכרים ולהצביע באמצעות מחשבים של חברת מל"מ, שסיפקה את שירותי ההצבעה הממוחשבת לליכוד. 600 מאות מסכי מגע הוצבו ב-95 אתרי הצבעה ברחבי הארץ, כאשר הקלפיות הממוחשבות יהיו פתוחות עד חצות. בתום השעה הראשונה, עמד אחוז ההצבעה על שלושה אחוזים.

 

בקדימה 75 מועמדים שינסו להתברג במקומות ריאליים ברשימה. זו הפעם הראשונה שהמפלגה מקיימת פריימריז לרשימה לכנסת ולכן קשה להעריך כיצד יפעלו מתפקדיה.

גם סוקרים מקצועיים נמנעו מלערוך סקרים לאחר הכישלון לחזות את התוצאות במירוץ לראשות התנועה לפני כמה חודשים.

 

"אי אפשר לדעת מה יהיה, אי אפשר לדעת מה יהיו אחוזי ההצבעה ואי אפשר לדעת מי חושב מה", אמר ל-ynet אחד הסוקרים המוכרים בישראל. "אני הבנתי אחרי הפריימריז לראשות קדימה איפה אני צריך לעצור ומה היכולות שלי". בקדימה חוששים גם מאחוזי הצבעה נמוכים, ולכן קראה עוד אתמול לבני למתפקדים "לבוא להצביע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אני בעניינים. לבני, הבוקר
צילום: דנה קופל
יותר מ-2 מיליון מצביעים
צילום: דודו אזולאי
מומלצים