שתף קטע נבחר

עסקה: הפדופיל המסוכן ייצא לחופשי עוד 5 שנים

אמיר אלמקייס הורשע כמה פעמים בעבירות מין, וחוות דעת של שירות המבחן קבעה שיש סיכוי גבוה שיתקוף שוב. אחרי שהואשם במעשה סדום בנער, הוא הורשע בביצוע מעשים מגונים - ויירצה עונש מופחת

בעוד חמש שנים, הילדים צריכים להיזהר שוב: בית המשפט המחוזי בחיפה החליט היום (ד') לכבד הסדר טיעון שנחתם עם עבריין מין מוכר, שביצע מעשים מגונים בקטין בן 14. כתב האישום המקורי ייחס לנאשם - אמיר אלמקייס, בן 42 מחיפה - ביצוע מעשי סדום, אולם זה שונה למעשים מגונים.

 

גזר הדין נקבע על ארבע שנות מאסר בגין המעשים הנוכחיים, ושנת מאסר נוספת בגין מאסר על תנאי שהיה תלוי נגד הנאשם בשל מעשים זהים שביצע בעבר. בסך הכל ירצה הפדופיל חמש שנות מאסר.

 

תחילתה של הפרשה בחודש ינואר האחרון, כאשר ילדה בת 10 נפלה קורבן למעשים מגונים מצדו של נער בן 14.

 חקירת המשטרה הובילה לנער, שלאחר שנחקר חשף כי נפל בעצמו קורבן למעשי הנאשם, אלמקייס. הוא נעצר בחודש אוגוסט האחרון.

 

באישום נקבע כי הנער עבד בביתו של הנאשם, ובאחת ההזדמנויות סגר הנאשם את חלונות הבית וביצע בנער את זממו. לאחר מכן נתן לו שטר של 20 שקל. בהמשך ביצע בו מעשים מגונים נוספים בהזדמנויות שונות.

 

עוד התברר כי באחת הפעמים ברח הנער מפני הנאשם, וזה רדף אחריו עד לביתו. הוא המתין לו מחוץ לבית ואז אמר לו הנער כי סיפר לאביו על המעשים. "לאחר האירוע הנ"ל, חדל הנאשם לפגוע מינית במתלונן", נכתב באישום.

 

מהנער נחסכה עדות בבית המשפט

כתב האישום הוגש כשבועיים לאחר מעצרו של אלמקייס. הצדדים בתיק החליטו לחתום על הסדר טיעון, והתביעה נימקה את ההחלטה בקשיים ראייתיים ובצורך למנוע מהנער - הסובל מבעיות שונות - להעיד בבית המשפט.

 

אלמקייס הוא עבריין מין מועד ונדון בעבר לתקופות מאסר ממושכות בשל עבירות דומות, שביצע במקום מגוריו הקודם, בדרום הארץ. התובעת ציינה כי בשנת 1988 הוא נידון ל-6 שנות מאסר בגין שוד מזוין ואינוס בכוח, בשנת 1992 נידון שוב ל-6 שנות מאסר בגין עבירות מין בקטינים, ובשנת 2002 נידון ל-5 שנות מאסר.

 

העתיד גם הוא אינו מבשר טובות: מחוות הדעת שהגיש שירות המבחן בעניינו של אלמקייס, עולה כי למרות שבתקופות הקודמות בהן היה אסיר, השתתף בסדנאות לעברייני מין - הוא לא סיים את הטיפול,

 "ועושה רושם כי הוא מתקשה לוותר על התנהגותו המינית הסוטה". כן ציין שירות המבחן, כי "בעל רמת מסוכנות גבוהה מאוד לרצידיביזם (חזרה על העבירה - א.ר.) מיני".

 

אלא שלמרות ניסיון העבר והאזהרות, הרכב השופטים, אב בית הדין יוסף אלרון, רבקה למלשטריך-לטר ומשה גלעד, החליטו לכבד את העסקה. הם קבעו כי למרות הסכנה שנשקפת מהנאשם, ולמרות חומרת המעשים שבוצעו בעוד עונש מאסר על תנאי תלוי נגדו; "לא ניתן להתעלם מהאמור בדברי באת כח המאשימה מהנימוקים אשר הביאו להגעה להסדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אילוסטרציה
צילום: שאול גולן
מומלצים