שתף קטע נבחר

אבדה תקוותו? אלדד הועמד לבחירה בבית היהודי

למרות שיצא בקמפיין נגדה, ל-ynet נודע כי שמו של יו"ר התקווה, אריה אלדד, נכלל בין 40 המתמודדים על מקום ב"בית היהודי" - על דעתו. ח"כ אלדד מכחיש: "זה ספין"

האם ח"כ אלדד ניסה לרקוד על שתי חתונות? ל-ynet נודע כי יושב ראש מפלגת "התקווה" היה מועמד למקום ברשימת המפלגה הדתית לכנסת, בעיצומו של קמפיין אגרסיבי שהוא מנהל נגדה בתקשורת. אמש סוכם עם אלדד כי יתמודד על מקום ברשימה והיום (ד') אף הובא שמו בפני חברי המועצה הציבורית.

 

המועצה הציבורית של הבית היהודי החליטה בצהריים כי את מקומות 2 ו-3 ב"בית היהודי" יתפסו ח"כ זבולון אורלב וח"כ אורי אריאל, בהתאמה. המקום החמישי שוריין לעיתונאי אורי אורבך. חברי המועצה, המתכנסים בשדרות לקביעת רשימת המועמדים, הסכימו לכלול את ח"כ אלדד בין 40 המתמודדים על מקומות ברשימה, על-אף שסירב להתחייב שלא יחזור למפלגת התקווה במקרה של הפסד.  

  

ל-ynet התברר כי במהלך היום הוסר הקמפיין של מפלגת התקווה באינטרנט, בו תקף אריה אלדד את מפלגת "הבית היהודי" ואת העומד בראשה על עמדותיהם המתונות מבחינה מדינית. בקמפיין שהורד נטען כי המפלגה החדשה היא "קדימה עם כיפה". כעבור כמה שעות הוחזר הקמפיין לאוויר.

  

חבר במועצה הציבורית של "הבית היהודי" הגדיר את ההחלטה לאפשר לאלדד להתמודד כ"טיפשית". בשיחה עם ynet אמר: "אנחנו ממש משפילים את עצמנו. לא ייתכן שברגע האחרון נעלה את שמו על שולחן המועצה, ועוד בלי שיתחייב להישאר במפלגה". חבר נוסף תקף גם הוא את העניין, ואמר שיופתע אם אלדד יוצב במקום ריאלי ברשימה.

  

ח"כ אלדד מסר ל-ynet בתגובה: "כבר כחודש ימים שאני מציע לבית היהודי הליכה משותפת לבחירות. מעולם לא עלתה הצעה להתמודד אישית, שלא כיו"ר התקווה בתוך הבית היהודי. העובדות כפשוטן הן שהבוקר הודעתי על פרישה מהבית היהודי ולפיכך הודעה כאילו אני מתמודד במסגרתה אינה אלא ספין המכסה לכסות על בחירתו של אורלב למקום הראשון, והפיכת הבית היהודי לקדימה עם כיפה".

 

ממפלגת הבית היהודי נמסר כי "יו"ר המועצה הציבורית, יעקב עמידרור, סיכם אמש עם אלדד על התמודדתו האישית, ולא כיו"ר התקווה, וחלק מחברי המועצה אף הצביעו עבורו. משהתברר לאחר פרסום הדברים כי הוא אינו רואה את עצמו כמועמד, הוחלט שתתקיים הצבעה חוזרת - מבלי שייכלל בין המועמדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריה אלדד. אוחז את החבל בשני קצותיו
צילום: גיל יוחנן
צילום: גבי מנשה
אורי אורבך. במקום החמישי
צילום: גבי מנשה
מומלצים