שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לב של רוצח

  בעונתה השלישית "דקסטר" שוברת את הכללים ומציבה בפני הרוצח הסדרתי אתגרים חדשים. גם אם הכל יסתיים שם באופן צפוי, הדרך לסוף העונה תהיה רצופת טוויסטים מרתקים


   

  בפתח העונה השלישית של "דקסטר", דקסטר מורגן עדיין עובד בשעות רצחניות. דווקא החיים הפרטיים שלו, שבעונה השנייה של "דקסטר" היו מאוד מבולגנים, הסתדרו מאוד. הוא אפילו מכין פנקייקים לילדים של ריטה חברתו, שבאופן סדרתי מכריזה עד כמה היא שלווה ומאושרת.


  דקסטר. הביטחון בזהות קורבנותיו נרצח

   

  כשהבן של ריטה מזמין את דקסטר לבית הספר כדי שיספר שם על המקצוע שלו, הוא בא ברצון. אם הילדון היה יודע שהאבא החורג שלו הוא לא רק מומחה להיתזי דם, אלא גם רוצח סדרתי, הוא היה יכול לזכות להרבה יותר תשואות מחבריו בכיתה. אבל דקסטר מורגן (מייקל סי הול) עדיין שומר את העניין הקטן הזה בסוד ממשפחתו החדשה.

   

  שוברים את הכללים

  הפרק הראשון בעונה החדשה (yes stars Action, ד' ב-22:30) מערער את הכללים הנוקשים מהעונות הקודמות. לראשונה, דקסטר רוצח אדם שסבירות חפותו מפשע, נראית רבה מסבירות אשמתו. זו הפעם הראשונה שהוא רוצח אדם שהוא לא בטוח ב-100% שמגיע לו להירצח.


  דקסטר וחבר. מחויבויות אחרות 

   

  האדם הזה הוא אוסקר פראדו, אחיו של העו"ד המכובד ורב העוצמה מיגל פראדו (ג'ימי סמית'ס), גאוות "הוואנה הקטנה" של מיאמי (והאקס של מריה, מפקדת תחנת המשטרה של דקסטר). אוסקר נרצח משום שעמד בדרכו של דקסטר בבואו להוסיף רוצח נוסף לסדרת הרוצחים הסדרתיים הרצוחים שלו. בעוד דקסטר מבצע חיתוך סופני בעורק הצוואר של אוסקר, הרוצח הסדרתי שאת עורקו דקסטר בא לשסף, נמלט כשהוא בחיים.

   

  בפעם הראשונה, דקסטר רב הכללים רצח מתוך דחף ספונטני. הנטייה הסודית שלו השתחררה בפתאומיות מהכללים החמורים שכבלו אותה. כדי להשיב תוהו ובוהו לסדרה, דקסטר חייב לגלות כעת האם הנרצח היה ראוי לנרצחותו, ולאתר את הרוצח הסדרתי האמיתי, שיכול לזהותו.

   

  ריטה, חברתו האופטימית לעצבן, לא חושדת בדבר. התאווה המוגברת שלה לסקס ולפודינג שוקולד מתגלה בסוף הפרק, כסימנים מטרימים להריון. להיות אבא חורג שהוא רוצח סדרתי של רוצחים זה די נעים ולא מאוד מחייב. להיות אבא ביולוגי שהוא רוצח סדרתי זה כבר פחות נעים ומאוד מחייב, בעיקר גנטית.

   

  ביולוגיה קטלנית

  דקסטר של העונה החדשה הוא איש משפחה, וזו חוויה שזרותה לו מודגשת מאוד בפרק. אבל הוא תמיד היה איש משפחה, לפחות מאז שאומץ. הוא עובד במשטרה לצד דבּ, אחותו החורגת הקשוחה והפגועה (ג'ניפר קרפנטר המדהימה), ובחר בסביבה המשטרתית בעקבות הכוונתו של אביו החורג, שהיה שוטר. גם הביולוגיה משחקת תפקיד עז בחייו. העול הגנטי שדקסטר נושא עמו לכל אשר ילך, והעובדה השולית שרצח את אחיו הביולוגי.


  קרפנטר בתפקיד דבּ, האחות החורגת. עול גנטי כבד

   

  כל המשפחתיות הזאת יוצרת דינמיקה סבוכה ומעניינת, והעונה, הווליום שלה מוגבר במיוחד, על רקע התחברותו של דקסטר עם מיגל פראדו. גם פראדו הוא איש משפחה. גם אחיו נרצח. גם הוא מסתיר סודות, שהם הדופק הפועם בלב הכביסה המלוכלכת של כל משפחה.

   

  הפרק הזה היה כה משפחתי, עד שעורר חששות לגורל הציניות המפורסמת של הסדרה. משפחתיות לפעמים מובילה לצדקנות, ולמרות נועזותה, "דקסטר" עדיין די צדקנית: פשע זה רע, משפחה זה טוב.
  החשש הוא שדקסטר יגלה שאוסקר פראדו שרצח, היה ראוי לרציחתו, והכל יבוא על מקומו המוסרי בשלום.

   

  זה אינו ספוילר. ובכל זאת ניתן להסיק שכך יקרה. אבל לפעמים אפשר לסלוח לאמריקאים על אמריקניותם זו, לפיה כל חתיכות הפאזל תמיד חייבות ליפול במקומן. כי בסדרות נדירות בטיבן כמו "דקסטר", הדרך היא שחשובה. גם אם סוף העלילה הראשית אכן יהיה צפוי, הדרך לשם תהיה עמוקה, ויותר מכך, גם מעניינת. ואם תהיתם, בשני הפרקים הראשונים יש פניות עלילתיות שיגרמו לכם סחרחורת.

   

  בעונתה השלישית, "דקסטר" עדיין עולה בקנה אחד עם עונותיה הקודמות המצוינות, למרות שלפעמים המראות בה מעלים דברים אחרים בקנה. למשל את ארוחת הצהריים.

   

  גם כל המחפש בעונה השלישית את הדם, הבשר המרוטש, הדיבור הבוטה, ואת סיר הלחץ האתני המהביל במיאמי, יבוא על סיפוקו בפרק הראשון. אבל גם הפעם, כל אלה הם רק המתאבן לאירועי הדמים ולדילמות שמספקת העלילה הבשרנית. דבּ אומרת לדקסטר ש"עכשיו, כשוויתרתי על גברים ואלכוהול, דיבור מלוכלך הוא כל שנותר לי". נראה שבעונה השלישית, ל"דקסטר" הסדרה, נותר הרבה יותר מזה.

   

  "דקסטר", yes stars Action, ד' ב-22:30

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מייקל סי הול בתפקיד חייו. אבא רוצח?
  ריטה.תאווה לפודינג וסקס מרמזת על דבר אחד
  לאתר ההטבות
  מומלצים