שתף קטע נבחר

מרצ תשריין לתנועת השמאל את מקומות 3, 7 ו-9

לא כולם במרצ מרוצים מהשיבוצים שקיבלו אנשי תנועת השמאל. הערבים, שנציגם יידחק מהמקום ה-7 ל-10, אומרים כי הדבר לא יעבור בשקט. מסתמן כי העיתונאי ניצן הורביץ ישובץ למקום השלישי ברשימה המאוחדת

נציגי תנועת השמאל החדשה ישובצו במקום 3, 7, 9 ו-12 ברשימה המשותפת עם מרצ. כך סוכם הערב (יום ד') בין נציגי שתי התנועות. המשמעות היא כי ח"כ זהבה גלאון - שהגיעה למקום השני בפריימריז - תשובץ במקום הרביעי ברשימה המשותפת, ואילו הנציג הערבי - עיסאווי פריג' - יידחק למקום ה-10.

 

מחר צפויה התנועה החדשה להציג את המועמדים, ומסתמן כי העיתונאי ניצן הורוביץ יוצב במקום השלישי. מרצ אמורה לאשר את ההסכם בתחילת השבוע הבא.

 

בימים האחרונים התקיים משא ומתן בין יו"ר מרצ, חיים אורון, וגלאון לצלי רשף מהתנועה החדשה. הערב הם הגיעו להבנות, שמעוררות לא מעט מחלוקות במרצ. חברי המגזר הערבי במפלגה החתימו אישי ציבור ערבים, הקוראים לוועידת מרצ לדאוג לשריון בכל מקרה של ערבי במקום ה-7.

 

ההחלטה קוממה מאוד את פרג', שאמר: "אני שותף לכל בכירי המגזר שהגשנו הצעת החלטה, לגבי שמירת המקום ה-7 למגזר. אני מקווה שחברי הוועידה יבינו את חשיבות השותפות הזאת. אידיאולוגיה לא כותבים רק על נייר. אני חושב שלתת את המקום ה-10 ולהגיד שיש שותפות ערבית יהודית זה לעג לרש. אני מקווה שכולם יבינו את משמעות הדבר. אנחנו לא נעבור על כך בשקט".

 

אבל לא רק פרג' מתרעם על שריון המיקומים במתכונת הנוכחית. גם מוסי רז שאמור להידחק למקום ה-5 ברשימה מתנגד למיקום שקיבלו חברי תנועת השמאל: "אני חושב שצריך היה לסכם איתם על מקומות 4, 9 ו-11. כל עוד הוועידה לא אישרה את המקומות, אז שום דבר לא סגור. אני חושב שצריך להמשיך את המשא ומתן ולהגיע להבנות טובות יותר בשביל מרצ".

 

בתוך כך, נראה כי מי שצפוי לתפוס את המקומות הראשונים ברשימת מרצ מטעם התנועה החדשה - הם ניצן הורוביץ שישובץ למקום השלישי וצלי רשף שיהיה במקום השביעי. לגבי המועמד במקום התשיעי עדיין אין החלטה והיא צפויה להתקבל סופית מחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
מהמקום ה-3 ל-4. גלאון
צילום: ירון ברנר
מהמקום ה-7 ל-10. פריג'
מקום 3? הורוביץ
מומלצים